Baro kėdės – interjero akcentas

Baro kėdės interjere jau nieko nebestebina: jos jau seniai iš kavinių persikėlė į namus ir tapo labai populiarios. Tokios kėdės tinkamos kartu su baro stalais ir virtuvės salelėmis: klasikinės kėdės šiuo atveju netinka – nes jos yra per žemos tokiems stalams. Tokių baldų asortimentas yra didelis, todėl, norint nepasiklysti parduotuvėje, verta iš anksto pasidomėti jų pasirinkimo niuansais ir taisyklėmis.

Baro kėdė: charakteristikos ir standartai

Jei klasikinis stalas ir valgomojo kėdės yra netinkamos Jūsų valgomojo kambariui, patariame rinktis aukštesnį baro stalą kuris atskirs zonas ir suteiks Jūsų interjerui unikalumo. Prie baro stalo patogu pusryčiauti, pietauti arba vakarieniauti su draugų kompanija. Žinoma, toks variantas tinka ne visiems, jeigu šeima yra labai didelė, vertėtų vis tiek pagalvoti apie standartinius stalus ir kėdes.

Baro kėdes dažnai galima pamatyti šiuolaikinėse virtuvėse, jos puikiai tinka standartiniams baro stalams ir jų prisėdimo aukštis yra nuo 70 iki 85 cm. Priklausomai nuo dizaino, reiktų rinktis tarp tokių modelių kaip:

  • aukšta taburetė, kuri labiau yra tinkama kavinei. Toks modelis skirtas greitiems pasisėdėjimams. Šios kėdės neleis atsipalaiduoti, nes neturi atlošų ar porankių;
  • klasikinė baro kėdė su porankiais, atlošu nugarai ir kojų atrama, kuri padės mažo ūgio šeimos nariams patogiau sėdėti.
  • kėdė-krėslas – stebėtinai patogi baro kėdė su paminkštintu nugaros atlošu, kuris suteikia didesnį komfortą.

Žinoma, tokie modeliai yra skirti suaugusiems: vargu ar vaikas, ar pagyvenęs žmogus galės savarankiškai užlipti ant aukštos baro kėdės. Patogi kėdė ant vienos reguliuojamos kojos padės išgelbėti situaciją, nes tai leis pasirinkti tinkamą kėdės aukštį.

Pasirinkimo taisyklės: ar verta pirkti tai, kas patinka?

Pagrindinis vaidmuo renkantis baldus tenka išvaizdai: malonu ir patogu naudoti tai, kas jums patinka. Tačiau perkant baro kėdes verta susitelkti ne tik į išvaizdą, nes:

  • baro kėdės aukštis neturi viršyti nustatytų normų. Tarp sėdimos dalies ir stalo stalviršio  turi būti atstumas 25-30 cm.
  • stalo ilgis. Paprastai, net mažam baro stalui reikia 3-4 kėdžių, nes jų standartinis plotis yra ne didesnis kaip 50 cm. Taip pat reikia žinoti jog vienai kėdei minimalus reikalingas plotas yra 60cm, tik tada visi žmonės prie stalo galės susėsti vienas kitam netrukdydami.
  • atlošas ir porankiai – ne būtini, bet pageidaujami, nes tai leis jums patogiau leisti laiką prie stalo. Tuo pačiu metu nepamirškite apie kėdės gylį, kuris turėtų būti ne mažesnis kaip 40 cm.

Kaina yra svarbus kriterijus, nes pirkėjo biudžetas gali būti ribotas. Nereikėtų rinktis pigiausių baro kėdžių – jos dažnai sulūžta per kelerius metus. Vidutiniame kainų segmente yra ir aukštos kokybės produktų, geriau rinktis tokias kėdes.

Dizainerio patarimai

Stilius ir dizainas yra svarbus momentas, apie kurį taip pat reikia pagalvoti iš anksto, nes baro kėdžių spalva ir forma turėtų derėti prie interjero. Tačiau kėdės taip pat gali ir išsiskirti iš kitų baldų.

Rekomenduojame nebijoti eksperimentų ir rinktis originalias formas bei unikalius sprendimus – jie tikrai taps virtuvės ar valgomojo akcentu. Kalbant apie spalvą, viskas priklauso nuo kliento norų.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.