Kaip pasirinkti namų garso sistemas, kad muzika skambėtų idealiai

Photo by Rosen Genov on Pexels.com

Muzika namuose turi atgimti. Išmanieji telefonai pakeitė mūsų muzikos klausymosi įpročius, daug dėmesio skiriame ausinėms, tačiau pamirštame namų garso sistemas. Nebūtina visada rengti trankius vakarėlius, muzika gali kelti nuotaiką ir apsiniaukusiomis dienomis, vakarais galima susikurti romantišką atmosferą, o žiūrėti siaubo filmą per namų garso sistemą iš viso yra kažkas nerealaus. Pritaikymas platus, tad nuo ko pradėti ir kaip išsirinkti tinkamą garso sistemą, kad muzika skambėtų idealiai ir įspūdingai.

Garso sistema – kas tai?

Kalbėdami apie namų garso sistemą, iš tiesų kalbame apie keletą gana skirtingų prietaisų. Garso sistema susideda iš 3 pagrindinių dalykų:

  1. Leistuvas.
  2. Kolonėlės.
  3. Garso šaltiniai.

Muzikos leistuvas yra tas prietaisas, iš kurio leidžiama muzika. Namų garso sistemoje leistuvas veikia kartu su stiprintuvu, kuris turi sustiprinti muzikinį signalą, kad šis pasiektų visas namuose esančias kolonėles. Prie leistuvo galima prijungti mikšeriavimo pultą, kuris skirtas didžėjams arba šiaip eksperimentuoti su garsais mėgstantiems žmonėms.

Kolonėlės yra įvairių dydžių ir galingumo muzikos leidimo įrenginiai. Be kolonėlių muzikos klausyti nebus galima, nebent prie leistuvo prijungsite ausines. Kolonėlių gali būti labai įvairių. Namų garso sistemoms būtinos bent trys kolonėlės: žemų dažnių ir dvi kolonėlės stereo garsui statomos kairėje ir dešinėje pusėje. Kolonėles statyti reiktų trikampio forma. Per vidurį žemo dažnio garsų kolonėlė, o šonuose – paprastos kolonėlės, kad garsas būtų erdvinis.

Garso šaltiniai yra tie prietaisai, iš kurių leistie garsą. Tai gali būti kompaktinių plokštelių grotuvas, radijo imtuvas, išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris, televizorius, MP3 grotuvas. Muzikos gurnamai labai vertina muziką iš vinilo plokštelių, todėl išleidžia labai daug pinigų įsigydami itin kokybiškus patefonus ir kaupdami vinilo plokštelių kolekciją. Muzikos entuziastai gali naudoti ir juostinius magnetofonus ar net senas kasetes. Garso šaltinis yra jungiamas prie muzikos leistuvo per laidą arba bevieliu būdu. Tada muzikos signalas yra sustiprinamas ir leidžiamas į kolonėles.

Taip veikia namų garso sistema.

Kaip išsirinkti namų garso sistemą?

Pirmiausia, nustatykite savo poreikius.

Jei dažnai žiūrite televizorių, muzikinius kanalus ar žiūrite filmus, jums reikalinga namų kino sistema. Tai kolonėlės, kurios dažnai neviršija 10KW galingumo ribų, tačiau jos generuoja pakankamai gerą garsą iš televizoriaus.

Jei turite patefoną, jums bus reikalingas ir geras stiprintuvas, bei itin kokybiškos stereo kolonėlės.

Jei namuose dažnai rengiate vakarėlius, pasirūpinkite kokybiška žemų dažnių kolonėle ir mikšeriavimo pultu. Pats laikas pradėti didžėjaus karjerą.

Tiesiog mėgstate klausyti kokybišką muziką? Nedidelis ir stilingas muzikinis centras, geros kolonėlės ir telefonas prijungtas prie Spotify ar kitos muzikos transliacijos platformos yra būtent tai, ko jums reikia iš tikrųjų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.