Kam jums reikalingas šakų smulkintuvas?

šakų smulkintuvas

Jei jūsų sodyboje yra keletas vaismedžių, tvora iš tujų, o dar ir kartais pats ruošiate malkas iš netoliese esančio miško, šakų smulkintuvas jums tikrai pravers.

Šakų smulkintuvai – labai naudingi prietaisai ūkyje. Jie padeda atsikratyti nereikalingomis šakomis. Jie naudingi ne tik pavasarį, kai genėjate vaismedžius, bet ir visus metus.

Kaip veikia šakų smulkintuvas

Šakų smulkintuvas veikia labai paprastai. Ant stovelio yra sumontuotas variklis su freza – specialiu smagračiu, kuris gali sutraiškyti šakas į gana smulkias drožles kartu su visais lapais ar spygliais. Per specialią angą įkišate šaką. Ji patenka į piltuvą, kad būtų nukreipta tiesiai į frezą. Ši sukasi ir pagauna šaką. Tada ją traiško, mala ir pati įtraukia šaką, jos dažnai net stumti nereikia.

Sumalta mediena patenka į specialią talpą. Ji gali būti plastmasinė arba tiesiog maišas. Iš ten visas drožles galima nesunkiai iškratyti ir panaudoti.

Kur naudojamos sumaltos šakos

Jei jau turite sodybą, tikrai rasite, kur panaudoti sumaltas šakas. Vis dėlto tai puikus mulčas. Sumalėte keletą šakelių ir visu gautu turiniu galite apmulčiuoti jaunus vaismedžius, kad aplink jų kamienus neaugtų žolė.

Nereikia mulčo? Nebėra čia ką daugiau ir svarstyti – tiesiog iškratykite į komposto dėžę. Tai biologinės atliekos, kurios gana greitai suyra ir patręšia dirvožemį.

Kai kas tokiomis sumaltomis šakomis kūrena krosnį. Tiesa, reikia kad krosnis būtų speciali – galinti deginti ir šlapią medieną. Kitu atveju naudos bus mažai, nes žalios šakos gali prigesinti ugnį, sumažinti krosnyje esančią temperatūrą. Aišku, dūmija irgi neblogai. Palaikius keletą mėnesių sausai, kūrenti tikrai galite. Tai puikus biokuras.

Kokį šakų smulkintuvą pasirinkti?

Rinkitės kompaktišką ir tyliai veikiantį. Dauguma šakų smulkintuvų yra pakankamai galingi ir gali susmulkinti nedideles šakeles. Jei jums reikia storesnių šakų smulkintuvo, ieškokite profesionaliam naudojimui skirto prietaiso. Jei šakos iki 4 cm storio – pakaks ir mėgėjiško, namams pritaikyto smulkintuvo paslaugų.

Jei netoliese gyvena kaimynai, rinkitės tyliau veikiantį pritaisą. Jis paprastai turi rimtesnes frezos apsaugas, kad malamos šakos garsas būtų šiek tiek prislopintas.

Šakų smulkintuvai nėra brangūs – jie kainuoja 100-200 eurų. Tai tikrai atsipirks, nes bauda už šiukšlių deginimą yra kur kas didesnė. Juk būtent taip daugelis atsikrato per žiemą susikaupusiomis ir nugenėtų medžių šakomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.