Paprasti ir gražus: kaip rupintis ir greitai auginti sukulentus

Skirtingai nuo kitų kambario augalų sukulentai yra nereiklus auginimo sąlygoms. Jiems nėra būtinas griežtas temperatūros režimas, tam tikras drėgmės lygis arba pastovus apšvietimas. Minimalus rūpestis užtikriną naturalų ir originalų gyvą grožį, kuris papuoš bet kurius interjerus.

O žinant keletą patarymų galima ne tik užauginti nuosavus sukulentus, bet ir gauti naujus augalus be didelių pastangų.

1.Sukulentų auginimo malonumas

Sukulentai labai ištvermingi ir ilgaamžiški. Jie nereikalauja didelės priežiūros ir greitai auga. Jie buna skirtingų spalvų ir tekstūrų, puikiai atrodo kaip atskirai patalpinti į puodą, taip ir gėlių kompozicijose, kurios gali tapti atskiru meno kūriniu.   Žinant keletą sukulentų auginimo ir priežiūros paslapčių galima greitai sukurti ištisą sodą su originaliais skirtingos išvaizdos ir skirtingo dydžio augalais.

Sukulentai tai ne tik puiki dekoratyvinė medžiaga bet kurio interjero papuošimui, bet ir puiki dovana bet kokiai progai. Jais galima pradžiuginti artimą žmogų arba pradėti nuosavą verslą parduodant originalias gėlių kompozicijas.

2. Sukulentų dauginimas keturiais žingsniais

Kadangi sukulentų lapai tokie stori ir vaškuoti iš jų galima gauti daug naujų augalų. Tai paprastas ir visiems prieinamas procesas, netgi tiems kas augina kambario gėles pirmą kartą. Štai keturių žingsnių instrukcija:

2.1 Nuimame keletą apatinių lapų nuo stiebo. Daryti tai reikia atsargiai truputi siubuojant lapą iš vieno šono į kitą. Kartais lapai patys krenta nuo stiebo. Vietoj to kad juos išmesti, galima užauginti naują augalą.

2.2 Nuimti lapai talpinami į puodą, pripildytą iš anksto sudrėkintu dirvožemiu. Nebūtina gyliai užkasti lapą į žemė. Užtenka jeigu žemėje bus puse centimetro arba centimetras. 

2.3 Dabar reikia palaukti, kol pradygs lapas. Priklausomai nuo sukulento rūšies, šis procesas trunka nuo keleto dienų iki savaitės.  

2.4 Kai lapas pradės džiūti, ji galima atskirti nuo daigų ir iš naujo pasodinti į žemė kad užauginti dar vieną augalą. Jeigu lapą palikti žemėje, iš jo gali užaugti keleta naujų daigų.

3. Kokią žemę pasirinkti sukulentų auginimui

Sukulentai nėra reiklus žemėi. Jiems galimą nusipirkti universalų gruntą arba pasirinkti žemę su smėlio priemaišomis, kuri idealiai tinka kaktusiniams augalams. Geriausia pirkti gruntą maišuose, nes ten jau subalansuota sudėtis ir nėra kenkėjų. Jeigu norisi naturalumo, galima sumaišyti žemę iš sodo arba iš miško su naudingomis trąšomis. Tokiu atvėju reikia termiškai apdoroti žemę orkaitėje, kad nužudyti mikrobus. Lapus naujų augalų auginimui galima talpinti ir į agroperlitą. Tai speciali priemaišų rūšis, kuris yra vulkaninės kilmės stiklas, gerinantis žemės savybės. Agroperlitas pagal savo cheminę sudėtį yra visiškai inertiškas, jame nėra kenksmingų komponentų, todėl nauji augalai galės saugiai ir greitai augti.

4. Papildomi patarymai auginant sukulentus

Auginti naujus augalus nebūtina tik iš sukulentų lapų. Galima žirklėmis nukirpti šoninį stiebą, kuris negražiai atrodo arba tiesiog trukdo. Nukirptas stiebas sodinamas į žemę arba į agroperlitą ir laistomas vandeniu. Iš pradžių daigį geriau pririšti prie atramos, kol jis neileis šaknis ir negalės pats vertikaliai augti.

5. Sukulentų laistymo patarymai

Kai reikia laistyti sukulentus, rekomenduojama atsargiai apipurkšti lapus vandeniu. Jeigu lapai pradės džiūti reiškia augalui trūksta drėgmės ir jį reikia dažniau laistyti. Svarbiausia nepripilti daug vandens, nes tada žemėje atsiras pelėsis ir mikrobai ir augalas pradės pūti pradedant nuo šaknų. Sukulentams išvis nereikia daug vandens. Vėlyvose augimo stadijose laistyti žemę reikia tik tada, kai ji tampa visiškai išdžiūvusi.  

Idomi informacija: Vyduramžiais buvo daug atradimų ir vienas iš jų – originalus augalai iš Amerikos, o būtent iš ten ir kilo sukulentai. Populiariausias egzotikos megėjas ir sukulentų kolekcininkas buvo vaistininkas Morganas, kuris gyveno Londone 16-tajame amžiuje. Manoma, kad netgi į Afriką, Madagaskaro salą ir į Šri Lanką sukulentai ir kaktusai buvo atvežti iš Amerikos. 

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.