Medinės terasos lentos ar „plastikinės“?

terasos lentos
Photo by Valeriia Miller on Pexels.com

Statybinių medžiagų prekybos centruose parduodamos dviejų tipų terasos lentos – medinės ir „plastikinės“. Jos atrodo gana panašiai, tačiau skirtumas vis dėlto yra pastebimas ir vizualiai. „Plastikinės“ terasos lentos yra idealios, tuo tarpu medinės turi tam tikrų nelygumų, šakų, nuopjovų. Kurias pasirinkti?

Pirmiausia, reiktų atsakyti į du klausimus:

  1. Kokio dydžio terasa?
  2. Kaip dažnai ant jos vyks veiksmas?

Kodėl būtent šie klausimai?

Jei terasa didelė, rekomenduotina rinktis medines lentas. Jei terasa nedidukė, pavyzdžiui, 2×2 m ploto, idealus variantas yra PVC teros lentos. Kadangi pastarosios yra brangesnės, didelės terasos dengimas tokiomis lentomis gali būti labai didelė ir brangi investicija.

Kitas reikalas – kiek ir koks veiksmas vyks ant jūsų terasos? Jei ant jos išeinate rytais kavos išgerti ir pasikaitinti saulėje vasaros viduryje, rinkitės medines. Jei ant terasos važinės dviratis, lakstys vaikai, mėtysis žaislai ir toks veiksmas vyks gana dažnai, rekomenduojame rinktis PVC terasines lentas. Jos yra patvaresnės ir nereikalauja tiek priežiūros, kaip medinės. Susidėję medines tokiomis sąlygomis tikrai kas metai turėsite jas perdažyti, o gal net ir pakeisti vieną kitą lentą.

Terasos lentos yra brangios. Ypač, jei perkate jau nudažytas ir paruoštas naudoti. DEPO terasinės lentos šiuo metu yra vienos iš pigiausių Lietuvoje. Daugelio žmonių nuomone, terasinės lentos Lenkijoje yra dar pigesnės, tačiau ne visi gali jas atsivežti, nes dažniausiai jos parduodamos 3 ir 6 metrų ilgio. Tam reikia specialaus transporto ar priekabos. Be to WPC terasinės lentos Lenkijoje yra kur kas labiau paplitusios, todėl jų kaina ir labai konkurencinga. Lietuvoje PVC terasinės lentos „Moki-Veži“ prekybos centre yra vienos iš pigiausių. Reikia tik sulaukti tinkamos akcijos. Plastikinės terasinės lentos atsiliepimai yra patys geriausi, nors ji turi ir trūkumų. Pagrindinis trūkumas – PVC lentos yra slidesnės, nei medinės. Bet turint omenyje, kad pušinės terasinės lentos kaina nuo PVC skiriasi kelis kartus, toks trūkumas nepasirodys esminis. Viskas priklauso nuo dažų ir padengimo. Terasinės lentos Tauragėje, Kaune, Vilniuje parduodamos ir lentpjūvėse. Ten skaičiuojama kubiniais metrais, tačiau reikia turėti omenyje, kad teks papildomai investuoti į jų nudažymą. Jei ieškote terasos lentų, pradėkite ieškoti nuo Jupojos. UAB „Jupoja“ terasinės lentos pasižymi kokybe ir gera kaina.

Vienas komentaras “Medinės terasos lentos ar „plastikinės“?

  1. Didžiausias kokybiškų (Premium) WPC terasinių lentų privalumas – ilgaamžiškumas ir lengva priežiūra, tuo tarpu medienos – gera kaina.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.