6 gudrybės, kaip išvengti pelėsio vonios kambaryje

Nesvarbu, ar esate savininkas, ar nuomininkas, kovoti su vonios pelėsiais būtina, jei norite, kad kambarys būtų švarus, saugus ir sveikas – jau nekalbant apie pelėsių daromą žalą sienoms ir luboms.

Kiekviename vonios kambaryje kaupsis drėgmė – tai neišvengiama realybė. Tačiau sumažinus drėgmės lygį vonios kambaryje, galite išvengti pelėsių atsiradimo arba sulėtinti pelėsių augimą, jei jis jau yra. Išlaikyti vonios kambarį be pelėsių yra gana paprasta, jei kruopščiai valysite namus bei laikysitės šių paprastų patarimų ir gudrybių, kad sumažintumėte drėgmės lygį kambaryje.

#1 Įsigykite ventiliatorių

Visose standartinėse voniose yra ventiliacijos grotelės. Deja, bet per mažai efektyvios. Tad pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti vonios kambaryje, yra efektyvaus ventiliatoriaus įrengimas (ant tų pačių esamų grotelių). Ventiliatoriai dirba išsiurbdami drėgmę iš oro ir išsiųsdami į lauką per ventiliacijos sistemą. Tai pirmoji gynybos linija nuo drėgmės ir pelėsių. Rinkdamiesi ventiliatorių, atkreipkite dėmesį į jo galingumą ir vonios kambario dydį. Prie parametrų nurodyta kokiems plotams tinkami ventiliatoriai. Taip užtikrinsite, jog įrenginys nebus per silpnas.

#2 Tinkamai naudokite ventiliatorių

Neužtenka ventiliacijos paleidimo dušo ar vonios metu – palikite jį įjungtą bent pusvalandžiui po vonios procedūrų baigimo. Tai neleidžia drėgmės likučiams pakenkti sienoms ir luboms bei išaugti pelėsiui. Geras sprendimas turėti ventiliatorių su laikmačiu  – tokiu būdu jums nereikia grįžti į vonios kambarį, kad vėliau jį išjungtumėte.

#3 Naudokite dušo valytuvą

Aišku, tai šiek tiek erzinanti užduotis, ypač kai skubama ryte, tačiau dušo sienelių valytuvai egzistuoja ne veltui. Tiesą sakant, nubraukiant drėgmę nuo dušo sienelių(ar vonios sienų) iš karto po prausimosi ryškiai sumažina drėgmę kambaryje. Tai yra daug drėgmės, kurios galite atsikratyti paprastu valytuvu, ir tuo pačiu daug pelėsių, kurių galite išvengti.

#4 Sutvarkykite visus nutekėjimus

Vonios kambario pelėsiai atsiranda ne tik iš dušo ar vonios vandens. Dėl nutekėjimo taip pat gali kauptis drėgmė ir išaugti pelėsis. Kaskart, kai matote nuotėkį(varva čiaupas, nesandarus vamzdis), nepalikite jo tam momentui „kai turėsite laiko“. Išspręskite iš karto, jei galite, arba prireikus paskambinkite santechnikui, kad tai padarytų už jus. Laukimas viską tik pablogins, ypač jei pelėsis įsigalės ir pradės augti. Atminkite – daug sunkiau atsikratyti pelėsio, nei jo išvengti.

#5 Reguliariai skalbkite vonios kilimėlius ir rankšluosčius

Vonios kilimėlis ir rankšluosčiai yra idealios pelėsių augimo vietos, ypač jei ilgą laiką paliekate juos neplautus. Vienas paprastų būdų kovoti su pelėsiais vonios kambaryje yra reguliariai – bent kartą per savaitę plauti rankšluosčius ir vonios kilimėlius. Švarūs rankšluosčiai ir kilimėliai reiškia švaresnį, sveikesnį vonios kambarį.

#6 Išdžiovinkite dušo reikmenis

Štai dar vienas paprastas, bet būtinas žingsnis norint išvengti pelėsių vonioje: lufų, kempinių ir vonios produktų butelių pašalinimas iš dušo, kai jie nenaudojami. Kai jie džiūsta po naudojimo, po jais gali pradėti kauptis vanduo, jie tampa puikia pelėsių veisimosi vieta.

Pelėsio naikinimas –geriausias kovos būdas

Geriausias būdas išvengti pelėsio yra vengti sąlygų, kuriose jis auga. Tai reiškia, kad reikia pašalinti vandenį ir drėgmę iš oro ir išlaikyti audinius švarius, taip pat vengti vandens kaupimosi. Ventiliacijos trūkumas, nešvara ir drėgmė yra idealios sąlygos pelėsiams, tad palaikykite švarą savo namuose ir išvengsite pelėsio.

Jei visgi pelėsis jus aplankė, nebijokite kreiptis į specialistus, kurie padės pašalinti pelėsius ir užtikrins, jog jūsų namai yra saugūs.

Vienas komentaras “6 gudrybės, kaip išvengti pelėsio vonios kambaryje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.