Kaip valyti auksinius papuošalus?

papuošalai

Auksiniai juvelyriniai gaminiai yra  gražūs, bet nederėtų pamiršti, jog auksas taip pat yra minkštas metalas, todėl juo reikia reguliariai rūpintis, jie turėtų būti valomi, poliruojami vieną ar du kartus per metus. Mat pernelyg dažnai juos valant ir poliruojant, jie gali būti pažeidžiami. Tinkamai prižiurėti auksinius dirbinius galima ir namų sąlygomis panaudojant: pamuiles, sodą, etilo spiritą, amoniako  ir vandens mišinį. Nusausinimui naudokite tik minkštą medvilninį audinį. Nenaudokite popierinių rankšluosčių ar panašių produktų, nes jie gali palikti įbrėžimus ant aukso. Arba tiesiog palikite ir leiskite jam išdžiūti. Daug nešvarumų žieduose, auskaruose ar kaklo vėriniuose susikaupia po akutėmis. Apvyniokite degtuką vatos gabalėliu, pavilgykite į spiritą ar amoniako tirpalą ir rūpestingai pavalykite akutes bei tarpelius aplink jas. Tačiau jokiu būdu  akučių nekrapštykite aštriais daiktais. Žieduose esantys akmenukai, pavyzdžiui, cirkonas ir kiti sintetiniai akmenys, per laiką nusitrina. Na, o deimantas, safyras, rubinas yra kieti, juos pažeisti labai sudėtinga.

Kaip išsaugoti perlus?

Kokybiški perlai per laiką net nepagelsta, nebent kiaurą vasarą laikysite ant saulės. O nuo įvairių chemiklų perlus reikėtų saugoti, nes gali pažeisti jų paviršių. Jeigu perlų vėrinys nešiojamas ant kaklo ir nuo prakaito šiek tiek apsineša, pakanka jį švelniai nuvalyti kempinėle su vandeniu ir nusausinti. Plaudami perlus nenaudokite muilo, kuriame yra dažiklių. Perlams gali pakenkti kosmetika, kvepalai, plaukų lakas, todėl pirmiausia pasigražinkime, o tik tada sekites perlų papuošalus. Pasistenkite nekvepinti tų kūno vietų, kurios liesis su perlais.

Aukso dirbiniai su brangakmeniais

Aokso dirbiniai su brangakmeniais gali būti gaminami pagal juvelyro sukurtą modelį, ar pagal individualius pageidavimus, vizijas, eskizus. Gaminami geltono, balto, rausvo aukso ar jų kompozicijų papuošalai, išskirtinės faktūros  ar originalūs brangakmennių tvirtinimai. Svarbu, kad juvelyriniai papuošalai turėtų kuo didesnę meninę ir materialinę vertę. Taip pat akmenis galima rinktis pagal tas savybes, kurios atitinka jūsų asmenybę. Pasirinkti galima pagal zodiaką, gimimo mėnesį, ar pagal tai, ko jums šiuo metu reikia, ir ką tas  akmuo gali suteikti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.