Povedybinės sutarties kaina, nuo ko ji priklauso?

Nusprendusieji dėl tokio bendro susitarimo turės pasirūpinti ne tik tuo, jog sutartis būtų įregistruota, bet ir jos prašymu. Nors gali atrodyti, kad kartais tą galima padaryti ir savarankiškai, tačiau praktiškai visuomet reikia kreiptis į teisininkus. Kadangi jie geriausiai žino visus niuansus ir gali patarti bei padėti parengti pačią sutartį.

Taip pat prie išlaidų reikėtų pridėti ir tai, kiek kainuos reikiamų dokumentų gavimas, nors tai neturėtų sudaryti didelės sumos. Be to, yra nustatyta tam tikra suma, kiek, pavyzdžiui, notaras gali reikalauti už šią sutartį. Tačiau tai tik preliminari kaina, kuri apribojama tam tikrai rėžiais, ir ji gali kisti priklausomai nuo kiekvieno individualių įkainių.

Ar tikrai verta sudaryti?

Nors išlaidos nėra labai didelės, tačiau nemažai žmonių pradeda abejoti ar jiems išvis reikia tokio dalyko. Ypač jeigu anksčiau nėra apie tai susimąstę ir tokį variantą apsvarstė tik atsitiktinai. Tuomet dažnu atveju tikrai nereikėtų rūpintis susitarimais, kadangi ir be to galima labai sėkmingai gyventi. Be to, kai kuriais atvejais povedybinė sutartis kaina gali būti ir tai, jog suprastėja dviejų žmonių santykiai. Kadangi iškart atrodo, jog kažkuris vienas nepasitiki kitu ir taip bando apsaugoti savo turtą.

Bet tai tikrai nereiškia, jog visiems vertėtų vengti tokių susitarimų, kadangi labai daug priklauso ir nuo konkrečių aplinkybių. Todėl kartais rezultatas gali būti netgi priešingas. Nes taip galima ne tik apsaugoti savo turtą, bet ir apsaugoti savo sutuoktinio finansus nuo galimų rizikų.

Pavyzdžiui, jeigu kažkuris vienas užsiima pakankamai rizikingais verslais arba investuoja skolintus pinigus, tuomet natūralu, jog kyla rizika juos prarasti. Ir po to, susidūrus su finansinėmis problemomis neišvengiamai gali atkeliauti ir kreditoriai, kurie reikalauja vykdyti įsipareigojimus ir grąžinti tai, kas buvo pasiskolinta. Tokiu atveju kiltų reali grėsmė visam šeimos turtui.

Tačiau, jeigu bus sudarytas toks susitarimas, tuomet niekas neturės teisės pretenduoti į kito asmens turtą. Ir taip bus apsaugota dalis šeimos turimų finansų. Taip pat tokiu atveju vienas iš sutuoktinių neturi spręsti kito asmens finansinių problemų.

Kiekvienas turi laisvę pasirinkti

Ir nors povedybinė sutartis kaina nėra didelė, o kai kuriais atvejais jos nauda gali būti itin reikšminga, tačiau kiekvienas žmogus gali pats nuspręsti dėl jos sudarymo. Kadangi tai nėra kažkurio vieno iš sutuoktinių sprendimas ir abu jie turi sutikti su sąlygomis pasirašydami sutartį.

Taigi, jeigu kažkam vienam atrodo, jog nėra būtinybės arba jis paprasčiausiai nenori tokio susitarimo, tuomet jo pasiekti kitam bus neįmanoma. Lygiai taip pat yra ir su šios sutarties nutraukimu, kas taip pat turi būti bendras sprendimas, kur kiekvienas turi pasirinkimo laisvę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.