Kada ir kaip valyti kaminą?

Daugelis namų savininkų, kurie namus šildo kietu kuru, puikiai žino, jog privalo profilaktiškai valyti savo kaminus dėl susikaupusių nešvarumų. Šie nešvarumai dažniausiai yra suodžiai. Tai kietos ir degios dalelės, kurios prikimba prie kamino sienelių, susidarančios deginant medieną. Bet kaip žinoti kaip dažnai turi būti valomas kaminas?

Kaminų valymas turėtų būti atliktas nors vieną kartą per metus. Dažniausiai, ankstyvą rudenį, prie šildymo sezono pradžią.

Jeigu nusprendėte kamino valymui samdyti specialistą, rekomenduojame tai daryti vasaros metu. Tokiu būdu kaminą valantys asmuo greičiau atliks darbą ir nereikės laukti rudens sezono, kuomet šių sričių specialistai būna ypač užimti. Dėl šių priežasčių, vasaros metu kaminų valymas yra atliekamas pigiausiai.

Kada verta valyti kaminą?

Jeigu nusprendėte kaminą valyti pats, tai geriausias tam laikas yra taip pat iki vėlyvos vasaros. Sausus kaminus, kuriuose nėra drėgmės yra kur kas lengviau nušveisti, nei, kad drėgnus ar šlapius kaminus rudenį.

Dažniau nei kartą per metus reikia valyti kaminą, kai yra pastebimi šie dalykai:

 1. Nuo sienelių lupasi sukietėję suodžiai ir krenta į kūrenimo katilą.
 2. Ant kamino sienelių susidarė skystas kreozotas, kuri teka į apačią.
 3. Kreozoto storis siekia 0.5 cm.
 4. Jeigu deginate perdirbtą medieną
 5. Jeigu deginate nedžiovintą medieną
 6. Jeigu kūrenimo katilas dirba ištisus metus

Jeigu nusprendėte pirmą kartą valyti kaminą pats, siūlome toliau skaityti ir susipažinti su visa aktualia informacija, kuri padės ne ką prasčiau išvalyti kaminą, nei, kad tą daro profesionalūs kaminkrėčiai.

Kaminų valymas specialistų pagalba

Pirmiausia, jeigu kaminas buvo labai ilgą laiką nevalytas, rekomenduojame pirmam valymui samdyti specialistą, o jau sekantį sezoną, kaminų valymu jau galėsite užsiimti pats.

Prieš valant kaminą, būtų labai gerai, jog turėtumėte pagalbininką ir vienas to nedarytumėte. Pagalbininkas jums padės ne tik tokiu atveju, kad nereikėtų pastoviai vaikščioti nuo žemės ant stogo, ar įrankių padavimui, bet ir tokiu atveju, jeigu įvyktų nelaimė.

Neretai pasitaiko, kad namų šeimininkai nesilaikydami saugumo reikalavimų, nukrenta nuo stogų ir susižeidžia.

Dar blogesniu atveju, kai nukrenta ir susižeidžia taip stipriai, jog pats negali išsikviesti pagalbą, o šalia nėra žmogaus, kuris galėtų suteikti pirmąją pagalbą ar iškviesti medicininę pagalbą. Prieš kamino valymą, pasirūpinkite saugumu ir pagalbiniu asmeniu.

Kamino valymui jums prireiks šių įrankių:

 1. Kaminų valymo šepečio
 2. Valymo šepečio prailgintojo
 3. Pelenų siurblio su filtru
 4. Kopėčių
 5. Lipnios juostos
 6. Kaukės, kuris apsaugo nuo dalelių patekimo į kvėpavimo takus
 7. Plėvelės

Kaip reikia valyti kaminą?

Pirmas žingsnis yra uždaryti ir su lipnia juosta užsandarinti kūrenimo katilą, kad iš viršaus krentantys nešvarumai nepatektų į patalpas.

Uždarykite sklendes (tik ne kamino) ir jeigu reikia, jas užklijuokite lipnia juosta. Aplink kūrenimo katilą patieskite plėvelę ir ją priklijuokite prie grindų. Metas lipti ant stogo ir pradėti kamino valymą. Susidėkite kamino šepečio prailgintuvą (tą galite padaryti ir ant žemės) ir primontuokite šepetį.

Sukiškite visą šepetį iki pat kamino pabaigos (iki kol pasieksite žemę). Ištraukite šepetį, pamatysite dalį nešvarumų iškylančių kartu su traukiamu šepečiu. Šepetys turi leisti sunkiai, kad gerai susiliestų ir grandytų kamino sieneles. Pakartokite tai 5- 10 kartų.

Pabaigę grandyti kaminą, nusileiskite į apačią ir pradėkite valymo darbus iš vidaus. Dėvėkite respiratorių, nes valymo metu gali pasitaikyti daug suodžių, jų venkite įkvėpti. Atsidarykite katilo duris ir su pelenų siurbliu viską išsiurbkite.

Galutinis žingsnis yra toks pats ir su kaminu. Atidarykite kamino sklendę ar dureles ir su pelenų siurbliu susiurbkite viską, kas nukrito grandant kaminą šepečiu.

Viskas, kaminas –išvalytas, šildymo sezonui pasiruošta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.