Kaip išsirinkti geriausias duris namams

Kad ir iš kokių medžiagų būtų gaminamos durys, jūs, tikriausiai, nesidomėsite. Jūs rinksitės iš trijų paprasčiausių variantų: medžio, plastiko arba metalo. Kiekvienos durys turi savų pliusų ir minusų, todėl aptarsime pagrindinius aspektus ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naujas duris namams.

Aptarkime pagrindines durų savybes: ilgaamžiškumas, saugumas, kaina bei, žinoma, stilius.

Ilgaamžės durys

Iš šios kategorijos garantuotai turėtume išmesti medines duris. Visi žinome, jog laikui bėgant, keičiantis oro sąlygomis, medis deformuojasi ir praranda savo išvaizdą, neretai ir neatlieka savo paskirties.

Medines duris su laiku reikia atnaujinti t.y. nušveisti senus, atsilupusius dažus ar laką, užpildyti atsiradusius tarpus dėl medienos susitraukimo.

Neretai tenka turi ir obliuoti, nes atsiradę nepageidaujami įlenkimai duryse trukdo jas uždaryti. Todėl, jeigu ruošiatės didžiausią dėmesį skirti ilgaamžiškumui, medines duris siūlome naudoti nebent viduje, lauko sąlygoms tai yra prastas pasirinkimas ilgaamžiškumo atžvilgiu.

Šiuo atveju, atsižvelgiant į ilgaamžiškumą, siūlome labiau dėmesį atkreipti į plastikines arba nerūdijančio plieno duris. Šių durų priežiūra yra menka, nebent laikui bėgant bus reikalingas jų reguliavimas.

Saugumą užtikrinančios durys

Medinės durys, šiuo atveju vėl bus prasčiausias pasirinkimas. Ko gero, prasčiausias pasirinkimas dėl to, jog medinėse duryse retai kada matysime sudėtingus užraktus, nes paprasčiausiai, nėra galimybių jų ten įmontuoti.

Dabartiniai užraktai yra tokie elementarūs ir lengvai įveikiami, jog pametus raktus, nereikėtų net meistro, nes durų atrakinimas būtų lengvai įveikiamas pragręžiant širdelę ar net užraktą atstūmus paprasčiausiu atsuktuvu.

Plastikinės durys taip pat negali pasigirti itin aukštu saugumo lygiu, žinoma, plastikinėse durys galima pamatyti šiek tiek rimtesnius užraktus, bet jie taip pat yra lengvai įveikiami kaip ir medinių durų. Dar vienas, dažniausiai mažą saugumą užtikrinančių dalykų yra stiklai plastikinėse duryse. Neretai pamatysime, jog laukinės plastikinės durys yra su stiklais.

Tokiu atveju ilgapirščiams net nereikia vargti įveikiant užraktus, paprasčiausiai, išdauždamas stiklą, jis lengvai gali patekti į vidų.

Nugalėtojos, be jokių išvedžiojimų – nerūdijančio plieno durys. Šios durys, priklausomai nuo kainos, gali kainuoti itin didelius pinigus, lyginant su medinėmis ir plastikinėmis durimis.

Šių durų užraktų pasirinkimas yra neribojamas, todėl ir kaina su vis sudėtingesniais užrakinimo mechanizmais kyla proporcingai. Šio tipo durys dažniausiai turi ne po vieną, bet mažiausiai po du užrakinimo mechanizmus t.y. Duris galima atrakinti dviem skirtingais raktais.

Taip pat užrakinimo sistema gali išraizgyti aplinka visą durų staktą, todėl ilgapirščiams lengviausiu būdu (su laužtuvu) į asmens namus patekti bus beveik neįmanoma.

Geriausios durys išvaizdos atžvilgiu

Vieningo atsakymo pasiūlyti negalime, bet prioritetą teikite medinėms durims. Medinės durys gali būti gaminamos pagal specialių užsakovo užsakymą. Į išvaizdą gali įeiti ornamentų ar piešinių raižymas, solidžios kalvių pagamintos rankenos ir vyriai.

Neretai tokios durys tampa labiau meno kūriniais, iš savo paskirtį atliekančiu daiktu. Dėl to, atsižvelgiant į tai, kokią kainą gali siekti medinės durys, turėkite omeny, kad tik medinės durys gali išpildyti jūsų fantazijas išvaizdos atžvilgiu.

Taip pat nereikėtų nuvertinti ir plastikinių durų. Jos tiek iš finansinės pusės, tiek iš išvaizdos būtų antrasis mūsų rekomenduojamas pasirinkimas, ypač, jeigu turite ribotą biudžetą.

Plastikinės durys, taip pat gali būti gaminamos pagal užsakymą, bet turi ribotas galimybes, todėl meninių detalių nelabai pavyks išgauti užsisakant šio tipo duris.

Prasčiausias pasirinkimas išvaizdos atžvilgiu – nerūdijančio plieno durys.

Paprasčiausiai tokios durys geriausiu atveju turės elementariausią medžio imitacijos laminavimą. Šio tipo durys, kaip jau minėjome, skirtos užtikrinti saugumui, o ne suteikti reprezentacinę namų išvaizdą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.