Siuvimo kursai ar siuvėjo specialybės mokymai?

Mannequin, Fashion, Accessory, Shopping, Mall, Sewing

Dažna moteris kuri mąsto apie siuvimą, svarsto ką pasirinkti siuvimo kursus ar keliauti ieškoti, kur įsigyti siuvėjo specialybę. Siuvimo amatas dažnai yra nepelnytai nuvertintas, tad jo mokytis pasirenka labai nedaug žmonių.

Tad mes šiame straipsnyje trumpai aptarsime kokį kelią geriausia pasirinkti, atsižvelgiant į jūsų situaciją.

Prieš pradedant mokytis siūti reikia atsakyti sau į klausimą: kodėl jūs norite išmokti siūti. Ar jūsų tikslas išmokti pasisiūti sau ir savo šeimos nariams keletą nesudėtingų drabužių, ar norite išmokti profesionalaus siuvimo.

Siuvimo kursuose galite išmokti:

Išmoksite dirbti su lekalais iš siuvimo žurnalų.

  • Susidraugausite su siuvimo mašina. Jei dar neteko siūti net paprastų siūlių ir nerimaujate ar jums pavyks, tuomet galite nusiraminti. Siuvimo kursuose pradėsite pirmuosius žingsnius su mokytojo pagalba. Jums parodys kaip saugiai dirbti su siuvimo įranga.
  • Siūti pagal lekalus iš žurnalų;
  • Siūti nesudėtingus drabužius, tokius kaip sijonai kelnės ar paprastos suknelės.

Jei norite mokėti siūti sudėtingus gaminius, tokius kaip švarkai, paltai, rekomenduojam paieškoti siuvėjo specialybės mokymų.

Siuvėjo specialybės mokymuose išmoksite:

  • Dirbti su siuvimo žurnalų lekalais
  • Siūti tiek paprastus, tiek sudėtingus drabužius su pamušalu: švarkus, kelnes.
  • Konstravimo pagrindų. Sužinosite kaip pasidaryti bazinį lekalą. Jei norite išmokti labiau kaip tą lekalą modeliuoti, turite rinktis tolimesnius mokymus. Tai būtų konstruotojo – modeliuotojo specialybė. Siuvimo kursuose lekalų konstravimo neišmoksite. Nes paprasčiausiai neužteks tam laiko. Lekalų konstravimas gana sudėtingas mokslas, reikalaujantis suprasti ir išmanyti žmogaus kūno proporcijas ir t.t.

Dar turite įvertinti kiek turite laisvo laiko, kurį galite skirti siuvimo mokymams. Nes jei jūsų laiko biudžetas labai ribotas, greičiausiai negalėsite skirti dviejų metų siuvėjo specialybėms mokymams. O siuvimo kursų privalumas, kad jie gali vykti savaitgaliais ar po darbo valandų. Taip pat galite rasti ir internetu organizuojamų siuvimo mokymų.

Šio straipsnio išvada galėtų būti tokia, kad jei norite išmokti profesionaliai siūti drabužius, rekomenduojama įvaldyti siuvėjo specialybę. Nes tokiu atveju galėsite pasisiūti drabužius, kurie niekuo nesiskirs nuo mados namų gaminių. O jei jums patinka siūti galėsite, galėsite  siūti ne tik sau, bet ir klientams. Tai gali būti kaip papildomos pajamos, o gal ir gali tapti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Todėl siuvimo kursai gali būti tik kaip susipažinimas su siuvimo pasauliu ir pirmieji žingsniai jame. Norint gilesnio siuvimo proceso išmanymo rekomenduojama rinktis siuvėjo specialybės mokymus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.