Mintys apie stilių ir laikrodžius

laikrodžiai

Ne kartą esate girdėję žodį „stilius“. Akivaizdu, kad ne kartą… Šis žodis skamba įvairiose vietose, jis siejamas su įvairiausiomis sritimis. Žinoma, labiausiai su apranga, aksesuarais. Ne paslaptis, kad apie batus ar laikrodžius pasakoma „labai stilinga“. Megztiniai ar marškinėliai irgi gauna panašių įvertinimų. Taip pat ir kelnės, kepurės, šalikai…

Stilinga ir madinga

Stilius – mada? Ir taip, ir ne. Tai, kas madinga, ne visada atrodys stilinga. O tai, kas stilinga, galbūt nebeatitiks naujausių mados vėjų… Čia kyla klausimas, ar visuomet turėtume pasiduoti madai. Veikiausiai ne. Juk sekdami, kas naujo mados pasaulyje, galime „susižvejoti“ aprangos idėjų, bet ne kiekvienas stiliaus sprendimas priimtinas, ne kiekvienu privalu vadovautis.

Turbūt sutiksite, kad geriausia vadovautis tam tikromis etiketo taisyklėmis, dalykais, padedančiais geriau atrodyti, nepriklausomai nuo to, kokie mados vėjai siaučia. Tarkime, neblogas pavyzdys – sandalai ir kojinės. Tiksliau, dažnai skamba patarimas, jog sandalai ir kojinės – nesuderinama. Tai galiojo pernai, galioja šiemet, galios ir ateityje (kita vertus, kas žino, gal kada nuostata pasikeis…).

Arba kaklaraištis. Jei jis kabos žemiau diržo, bus negražu. Jei jis bus pernelyg trumpas, irgi bus nelabai gražu. Tai ne mados klausimas, ne naujausių tendencijų atspindys, o gairės, kuriomis vadovaujantis kuriama stilinga visuma. Tos gairės pravertė prieš penkerius metus, praverčia ir dabar.

Tad nesunku suprasti, jog žodis „madinga“… ne visada madingas. Skamba paradoksaliai, bet iš tiesų tai neatsiejama nuo realybės, nuo aprangos ir aksesuarų temos. O kadangi prakalbome apie aksesuarus, neprošal pereiti prie laikrodžių temos.

Gausybė

Laikrodis – ne tik papuošalas. Tai daiktas, suteikiantis punktualumo, praktiškas. Be abejo, kartu gaunama ir estetikos „porcija“. O kurgi pasižiūrėti, kokie laikrodžiai siūlomi? Gal pavyktų išsirinkti kokį?.. Galite rinktis patogiai, atsidarę https://chronos.lt/ – nereikia taikytis prie parduotuvės darbo valandų, nes asortimentas prieinamas internete.

Ar kada pagalvojote, kiek pasaulyje laikrodžių gamintojų? O pačių laikrodžių? Skaičiai nemenki. O ar pagalvojote, kiek kiekvienas gamintojas siūlo modelių? Aprėptis tokia, kad sunku ir apibūdinti. Aišku, galima bandyti skaičiuoti. Tuomet dar labiau įsitikintume, kad skaičiai dideli. Ne šiaip dideli, o veikiausiai milžiniški.

Galite paklausti, ar yra čia ko nors blogo. Ar blogai, kad esama įvairovės? Kas čia blogo! Tai kaip tik gerai. Bent dėl trijų priežasčių:

Pirmas dalykas – kiekvienas galime rinktis ne iš poros ir ne iš trijų variantų.

Antras dalykas – nereikia galvoti, jog siūloma tik tai, kas neatitinka stiliaus.

Trečias dalykas – netrūksta variantų, atitinkančių kišenę (t. y. įperkamų).

Šios trys priežastys – tai pabrėžimas, jog gausi pasiūla yra verta liukso ženklo. Tačiau norint įmanoma rasti ir daugiau aspektų. O kiekvieną jį rutuliojant tikriausiai išeitų ir visa straipsnių serija ar netgi knyga.

Knygų apie laikrodžius (bent lietuvių kalba) nėra kažin kiek (ar yra nors viena?). Gal tai ir nebloga idėja parašyti tokią knygą, bet žinote kaip su tomis idėjomis… Gali gražiai skambėti, bet ar pavyks išrutulioti? Tai šioks toks ekskursas, bet visai aktualus, nes skaityti – ir įdomu, ir naudinga. O jei domitės laikrodžiais, apie juos skaityti būtų dar įdomiau.

Ieškojimai

Jei norite įsigyti „Orient“, „Vostok Europe“ ar kito gamintojo aksesuarą, tikriausiai skirsite nemažai laiko paieškoms, nes išsirinkti iš plataus asortimento – yra ką veikti. Lietuviai paprastai renkasi vieną laikrodį, kuris būtų kuo universalesnis, tiktų ir kasdien, ir per šventes. Tačiau nemažai kur pasaulyje vyrauja kitokios tendencijos, neapsiribojama vienu laikrodžiu, turima keletas.

Be abejo, turėti keletą yra naudinga, nes kiekvieną kartą galima kuo puikiausiai derinti. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kolekcionuojančių laikrodžius. Tai įdomi, bet jau atskira tema.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.