Rąstiniai namai – ką turime žinoti

Nuo senų senovės statyti rąstiniai namai dar vis išlieka labai dažnu pasirinkimu mūsų šalyje. Prieš kiek daugiau nei 50 metų atgal, į medinių namų rinka atkeliavo klijuoto tąšo namai, tuo metu ženkliai sumažėjo tradicinių rastinų namų statyba ir išpopuliarėjo klijuotos medienos statiniai ir dėl savo išskirtinių savybių nukonkuravo rąstinius namelius.

Klijuoto tąšo namai pasižymėjo privalumais nebūdingais rąstiniam namui: nebuvo pagrindinių trūkumų tokių, kaip medienos trūkinėjimas, sukinėjimasis ar sėdimas laikui bėgant, kas yra labai būdinga medžio masyvo namams. Visos šios priežastys lemia tai, kad žmonės renkasi tvirtesnės struktūros statinius kurie pasižymėtu ilgaamžiškumu ir reikalautų mažiau ateities investicijų.

Ypatybės kuriomis pasižymi klijuoto tąšo namai

Klijuoto tašo namų gamybinis procesas tikrai ne daug kuom skiriasi nuo masyvių rąstinių namų gamybos. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis išpjaustomi į pailgas lentas ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos nuobliavus, yra sujungiami hidrauliniu presu, naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus. Klijuoti ir laminuoti rąstai iš esmės yra panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rastus, dėl skirtingo apdirbimo jie pasižymi ne viena išsiskiriančia savybe, kuriančia ne menką pranašumą kai renkamės medieną sodo namo statyboms.  

Rinkdamiesi sodo namą, visuomet iškeliame reikalavimą būsimam statiniui, tai – tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Būtent šias savybes pirmiausiai galime išskirti kalbėdami apie klijuoto tašo namus. Nors gamybinė technologija yra palyginus nauja, moksliniai tyrimai jau spėjo įrodyti, kad tokio tipo namas yra netgi tvirtesnis už masyvo medieną. Tokį pranašumą lemia tai, kad lentose esanti šerdis leidžia pašalinti bet kokį medžio įtempimą ir padidina jo stabilumą.

Antras  dalykas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį ir žinoti statant medinį namą, yra tai, jog sunkūs medienos rąstai dažnai linkę trūkinėti ir grimzti, tokiu būdu sukeliant ir papildomų nepatogumų bei išlaidų. Jų alternatyva tai yra klijuota sluoksninė mediena, apskritai nėra jautri aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, nes yra ypač gerai išdžiovinama. Dėl šios priežasties klijuoto tašo namai „sėda“ iki 10 kartų mažiau nei kiti medžio masyvo namai, o mediena netrūkinėja, tokiu būdu išsaugant jos tekstūrą, kvapą, bei kitas unikalias savybes.

Medienos esminės reikšmingos savybės

Dar viena svarbi praktinė medienos savybė, tai kokybiška garso ir šilumos izoliacija. Mediniai namai jau nuo seno statomi šalto klimato zonose, atsižvelgiant jog medis šilumą namo viduje sulaiko daug geriau nei įprastos statybinės medžiagos. Kaip bebūtų medinių namų tarpe ypatingai aukšto lygio šilumos izoliacija išsiskiria klijuoto tašo medienos namai – jų sienos suleidžiamos viena ant kitos nepaliekant nei menkiausių tarpų, kurie dažnai pasitaiko rąstiniuose namuose. Ne mažiau svarbu ir tai, jog naudojant šiuolaikiškas medienos apdirbimo stakles, padaromi kokybiški sukirtimo kampai, kurie gali sulaikyti vėją ir neleidžia šilumai palikti namo. Šiuo atveju masyvių rąstinių namų sienose ilguoju laikotarpiu atsiranda tarpai, kurie praleidžia tiek vėją, tiek šilumą. Klijuoto tašo namų izoliaciją tik dar labiau padidina

tiksliomis automatinėmis sukirtimo staklėmis, nepaliekant net menkiausių tarpų sukertami sienojai. Klijuotos medienos struktūra beveik nesiskiria nuo plytų, todėl, darbus padarę profesionaliai, turėsite plonesnes namo pertvaras su žymiai geresniais šilumos ir garso izoliacijos parametrais nei užtikrina panašaus storio mūrinė siena.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.