Vestuvių fotografavimą palikite profesionalui

Šiuolaikinės vestuvės neįsivaizduojamos be aplink zujančio fotografo, galbūt net dviejų, taip pat filmavimo kamerą pasikinkiusio videografo bei virš galvos fotografuojančio drono. Juk šventės baigiasi, o užfiksuotos akimirkos išlieka.

Nepaisant to, kiek oficialių vestuvių fotografų lies prakaitą didžiojoje jūsų šventėje, visuomet atsiras tokių svečių, kurie fotografuoja geriau (galim pasiginčyti) ir užkiš fotografui nugarą svarbiausiu momentu. Tad šios dienos patarimas  susijęs su tokiomis nemalonias situacijomis, trukdymą fotografui ir kaip to išvengti.

Sugadinta akimirka ir pralaimėjimo jausmas

Minutėlei įsivaizduokite save vestuvių fotografu. Jūs nusitaikėte fotografuoti jaunuosius einančius nuo altoriaus, fone didingas bažnyčios  interjeras, praėjimas nuostabiai papuoštas gyvomis gėlėmis. Teliko paspausti mygtuką ir užfiksuoti nuostabią akimirką. O bet tačiau… priekyje kameros išnyra  keli svečių siluetai lyg kariai tamsią naktį fakelus iškėlę išmaniuosius telefonus. Sužybsi blykstės, pasigirsta klegesys. Pavogta akimirka ir netrukus fotografui tenka brautis pro minią, kaip kokiam spaudos fotografui ar paparaciui tenka alkūnėmis skintis kelią link raudonojo kilimo žvaigždžių – jaunųjų.

Kas šioje situacijoje laimi? Niekas. Pralaimi visi. Išmanieji fotografai tamsioje bažnyčioje nufotografavę vaiduoklius, vestuvių fotografas neužfiksavęs gražios akimirkos, jaunieji nepamatę fotografijos kaip jie nuostabiai tuomet atrodė.

Kaip išgelbėti vestuves?

Žinoma, galima sakyti, kad čia tik viena akimirka, tačiau jei vestuvėse jau buvo viena, tai bus ir antra, trečia ir septyniolikta. Todėl verčiau imtis priemonių, kad to apskritai nebūtų ir vestuvių dieną nereiktų dėl to sukti galvos. Keli praktiški patarimai šiuo klausimu:

  • Kvietime nurodykite, kad vestuves fotografuoja profesionalus fotografas, ir subtiliai paprašykite svečių, kad neįsiterptų tarp fotografuojamų žmonių ir fotografo. Apie tai galima trumpai pakalbėti ir kviečiant svečius žodžiu. Tereikia patikinti, jog fotografas tikrai nufotografuos viską, nereikia rūpintis ir patiems fotografuoti.
  • Informuokite svečius, jog po vestuvių šie gaus vestuvių nuotraukas, galite net paprašyti svečių palikti savo el.pašto adresus,  kuriais galima bus nusiųsti fotografijas. Tai galima padaryti tiek prieš vestuves, tiek per pačias vestuves.
  • Turėkite įpareigotą žmogų vestuvėse, kuris primintų užsimiršusiems svečiams reikalui esant. Priminimas gali būti labai švelnus, tiesiog paraginimas džiaugtis švente, linksmintis ir leisti fotografui atlikti savo darbą.

Ne vien užkišta nugara, užimta gera vieta ir nuolatinis lindimas į kadrą yra blogis. Kuomet aplink visi išsitraukę telefonus ar apsikarstę fotokameromis, visa tai matysis ir vestuvių nuotraukose – vietoj besišypsančių svečių veidų matysite iškeltus telefonus. Tai nėra tai ko nori jaunieji savo vestuvėse. Tad akcentuokite, jog svečiai ateina į vestuves, į šventę, džiaugtis prasidedančiu šeimyniniu poros gyvenimu. O vestuvių fotografavimą geriau palikite profesionalams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.