Pjūklo „Husqvarna“ dalys – variklis ir grandinė

Tikriausiai visi yra girdėję „Husqvarna“ prekės ženklo pavadinimą, tačiau vargu ar kas žino, kad ši kompanija buvo įkurta Švedijoje 1689 metais ir gamino muškietas. Nuo to laiko ji nuolat augo ir šiandien yra padalinta į keletą kompanijų, kurios gamina įvairius elektronikos prietaisus, pjūklus, motociklus.

„Husqvarna“ pjūklai seniai pelnė pripažinimą Lietuvoje ir visame pasaulyje, tai vieni iš patikimiausių, todėl dažniausiai pasirenkamų pjūklų. Po kurio laiko naudojimo, tam tikros pjūklų „Husqvarna“ dalys susidėvi. Užuot įsigijus naują, labiau apsimoka pakeisti keletą detalių. Todėl pristatysime kaip veikia pjūklų varikliai.

Variklio „Husqvarna“ dalys

Pjūklas turi karbiuratorių, kuris aušinamas oru. Jame įtaisyti du bakeliai – vienas skirtas benzinui, kuriuo pjūklas varomas, o kitas – alyvai, kuria tepama „Husqvarna“ dalis – grandinė. Grandininio pjūklo bakeliai pagaminti taip, kad juose esantis skystis baigtųsi vienu metu, todėl alyvai skirtasis yra mažesnis. Alyvos ir benzino santykis turėtų būti 1 prie 5, tai reiškia, kad 1 litrui benzino bus reikalinga 20 ml alyvos.

Variklio „Husqvarna“ dalis taip pat sudaro cilindras ir stūmoklis, karteris, kuris įsiurbia oro-kuro mišinį iš karbiuratoriaus. X-Torq® varikliai užtikrina puikų degimo efektyvumą. Kiekvieną kartą prieš oro-degalų patekimą į cilindrą, balionas išplaunamas grynu oru, todėl nesudegęs kuras nesimaišo su išmetamomis dujomis, taip tausojamos kuro atsargos. Tuo X-Torq variklis pranašesnis prieš ankstesnius „Husqvarna“ variklius.

Pagrindinis kriterijus, nusakantis ar pjūklas yra skirtas profesionalams ar buitiniams poreikiams – jo galia. Kuo pjūklas galingesnis tuo didesnis pjovimo greitis ir gylis, o tai reiškia, kad tuos pačius darbus galima atlikti greičiau.

Grandinė ir juosta

Svarbios ir dažniau keičiamos Husqvarna dalys – grandinė ir juosta. Ant grandinės įtaisyti nareliai. Jie yra kelių tipų – pjaunantys nareliai, sujungiantys, varantys, danteliai, pjovimo gylio ribotuvas. Kad grandinė mažiau diltų ir ją reikėtų rečiau keisti, ji neturi būti per laisva ar per daug įtempta. Į ją neturėtų patekti purvas ar žemė, alyvos kanalus reikia reguliariai valyti. Taip pat reikėtų palaikyti grandinę aštrią ir dažnai galąsti.

Jei kai kurias Husqvarna dalis reikėtų pakeisti, jas visada galima atskirai įsigyti internetu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.