Vėdinimo įranga: kokius sprendimus rinktis namams?

rekuperatorius

Kaip šildymas, taip ir vėdinimas namuose yra labai svarbus. Nors dažnai pasitaiko, kad kurdami namų projektą, žmonės negalvoja apie vėdinimą ir jo neįrengia. Tačiau ilgiau pagyvenus nevėdinamame name pasirodo viso to minusai. Tad anksčiau ar vėliau visi ima domėtis vėdinimo įranga. Šiuo metu rinka siūlo kelis skirtingus variantus namų vėdinimui.

Kam reikalingas vėdinimas?

Pirmiausia, reikia žinoti, kodėl namuose reikėtų įrengti vėdinimą. Žinodami, kodėl tai darote, galėsite lengviau išsirinkti ir vėdinimo sistemą. Nors Lietuvoje nėra nei itin didelių karščių, nei šalčių, keturi metų laikai stipriai veikia mūsų pastatus. Lietuvos klimate daug drėgmės, todėl namuose ne retai įsikuria pelėsis. Dažniausiai pelėsis randasi tokiose patalpose, kuriose kaupiasi daug drėgmės. Jeigu patalpos tinkamai nevėdinamos, pelėsis dauginasi ir jį tampa sunku įveikti. Tad pelėsis yra vienas svarbiausių argumentų, dėl kurio reikia įrenginėti vedinimo sistemą. Taip pat vėdinama sistema užtikrins tinkamą oro cirkuliaciją. Priklausomai nuo to, kokius sprendimus pasirinksite, galėsite ne tik vėdinti namus, bet ir atvėsinti juos karštu vasaros sezonu arba sušildyti žiemos metu.

Šiuolaikiškas pasirinkimas – oro siurblys

Puikus pasirinkimas jau gyvenamose patalpose. Oro siurbliai yra lengvai montuojami, todėl gali būti pritaikomi įvairiose namų erdvėse. Oro siurblio vėdinimo įranga veikia oro ištraukimo principu. Siurblys naudoja patalpose esantį orą tam, kad sušildytų orą, gaunamą iš išorės. Taip pat ir atvirkščiai. Be to, šis vėdinimo sprendimas naudingas tiek žiemą, tiek vasarą. Norint, oro siurblį galima pajungti taip, kad jis ne tik vėdintų patalpas ar šildytų orą, bet ir pašildytų vandenį, kuris naudojamas šildymo sistemoje.

Laiko patikrintas rekuperatorius

Šilumos siurbliai imti statyti dar ne taip seniai. Ilgą laiką iki tol privačiuose namuose būdavo pasirenkama kita vėdinimo įranga – rekuperatorius. Jis yra daug patikimesnis ir geresnis pasirinkimas už natūralų patalpų vėdinimą. Rekuperacinė sistema susideda iš paties prietaiso ir vamzdžių sistemos. Tiek rekuperatoriaus, tiek šilumos siurblio veikimo principas labai panašus, todėl tiek vienu, tiek kitu atveju patalpa gali būti vėdinama nenutrūkstamai. Kokį sprendimą pasirinkti, gali spręsti kiekvienas klientas. Geriausiai į šį atsakymą gali atsakyti profesionalus konsultantas, kuris įvertins namo patalpų dydį ir specifiką. Tik pagal tai galima atsakyti, ar Jūsų atveju lūkesčius geriau pateisintų oro siurblys, ar rekuperatorius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.