Kodėl verta rinktis medvilninius pledus namams?

           Medvilnė yra vienas iš pirmaujančių pluoštų, naudojamų namų tekstilėje. Kodėl tiek gamintojai, tiek vartotojai mėgsta medvilnę? Jei jau turite  lovatiesę ar antklodę, galite spėti. Šiame straipsnyje nagrinėjama daugybė priežasčių, kodėl mūsų medvilninės antklodės yra idealus pasirinkimas kiekvieną sezoną ir kaip išsirinkti jums tinkamiausią.

           Medvilnė priskiriama celiuliozės, sėklų pluoštui. Celiuliozė yra organinis junginys. Augaluose jis veikia kaip pagrindinis struktūrinis pirminės ląstelės sienelės komponentas. Apdorota medvilnė laikoma beveik gryna celiulioze. Medvilnės pluoštai auga gumbų viduje, medvilnės augalo sėklų ankštyse. Medvilniniai augalai yra panašūs į krūmus, auga žemai iki žemės. Medvilniniai kauliukai susidaro pasibaigus augalo žydėjimo sezonui. Gumbeliai veikia kaip apsauginis dėklas aplink medvilnės sėklas ir formuojančius medvilnės pluoštus. Kiekviename rutulyje yra apie 8 sėklas ir keli šimtai tūkstančių medvilnės pluoštų. Kol kauliukas sunoksta, apsnigti, purūs medvilnės pluoštai pakankamai išsiplėtė, kad priverstų atidaryti sėklų ankštį. Būtent šiuo metu medvilnė nuimama, išvaloma ir galiausiai susukama į verpalus.

           Antklodės ir lovatiesės yra išaustos iš 100 % medvilnės verpalų, todėl yra puikus pasirinkimas bet kokiam sezonui. Medvilnė turi daug įvairių savybių, kurios prisideda prie jos ilgalaikio audinio išsaugojimo. Medvilnė yra minkšta liesti ir patraukli akiai. Pluoštas pasižymi dideliu sugeriamumu ir nesulaiko drėgmės, todėl yra pralaidus orui šiltu (ar net) karštu oru. Jis taip pat turi gerą šilumos ir elektros laidumą, todėl medvilninė antklodė taip pat yra puikus pasirinkimas žiemai.

            Patvarumas ir priežiūra. Su tinkama priežiūra jūsų medvilninės antklodės tarnaus ilgus metus! Sušlapus medvilnės pluoštai sutvirtėja, todėl medvilniniai pledai nereikalauja ypatingos priežiūros skalbiant, skirtingai nei vilnoniai gaminiai. Medvilnė natūraliai išskiria nešvarumus, todėl ją lengva skalbti. Medvilninius gaminius galima skalbti mašinoje ir džiovinti, o kadangi jie iš anksto sutraukiami  gamykloje, susitraukimas nėra didelis rūpestis. Tačiau svarbu naudoti švelnius ploviklius ir vengti baliklių, nes laikui bėgant medvilnės pluoštai pagelsta ir susilpnėja. Jei ieškote antklodės, kuri tinka bet kokiam orui ar sezonui, būtinai peržiūrėkite medvilninių antklodžių kolekciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.