Geriausi medienos dažai: spalvų pasirinkimas namo eksterjerui

Kiekvieno namo eksterjero spalvų paletė vaidina labai svarbų vaidmenį bendrai atmosferai ir pačiai namo išorei. Namo fasado, laukujų durų, langinių ir kitų eksterjero elementų spalvų visuma suformuos atitinkamą įspūdį dar nė nežengus per durų slenkstį, todėl geriausi dazai medienai turėtų būti pasirinkti labai išmintingai. O tam, kad tai padaryti jums būtų lengviau, pateiksime keletą naudingų pavyzdžių.

Melsva eksterjero spalva

Neutralios spalvos, tokios kaip balta, neturėtų visuomet būti pasitelkiamos išskirtinai vienos. Visada galima savo namo eksterjerui suteikti ir daugiau žavesio bei originalumo, kartu pasirenkant ir papildomas spalvas, kurios dera bei papildo pagrindinę namo eksterjerui pritaikytą spalvą. Pavyzdžiui, jei eksterjerui renkatės baltą spalvą, tuomet duris galite nudažyti šviesiai mėlyna spalva, o prieangyje esančius baldus ar kitas eksterjero detales – melsva. Tai sukurtų labai harmoningą atmosferą.

Neutralios dažų spalvos

Įsivaizduokime, kad norite pasirinkti neutralią dažų spalvą, kadangi tokiu būdu stengiatės išvengti klaidų ir įvairių neatitikimų. Tačiau, kaip jau supratote, jei renkatės vieną iš neutraliai paletei priskiriamą spalvą, neturėtumėte būti susitelkę vien tik į ją. Namas, kuris bus nudažytas vos viena spalva, taps „pilkas“ ir „neįdomus“. Tuo tarpu, jei pasitelksite ir šiek tiek juodos spalvos, situacija akimirksniu pasikeis. Taigi, galite laukujes duris ir kai kuriuos pasikartojančius eksterjero elementus nudažyti juoda spalva, o langines ir namo apvadus – balta. Tai jūsų namo eksterjerui suteiks ypatingai daug žavesio.

Pilkos spalvos pasirinkimas

Jei nusprendžiama savo namo eksterjerui pasirinkti pilkos spalvos medienos dažus, tuomet reikėtų nepamiršti ir tokį eksterjerą įprasminančių pagalbinių spalvų. Tai gali būti du ar trys pustoniai, kurie dera su pagrindine spalva. Taigi, tam, kad išskirtumėte ir paryškintumėte pagrindinę spalvą, kuri šiuo atveju būtų pilka, galite duris nudažyti turkio spalva, o greta esančius lauko baltus galite nudažyti ryškesne mėlyna ar netgi geltona spalva, kai tuo tarpu namo apvadai galėtų būti balti, tokiu būdu išsiskiriant iš šaltų eksterjero spalvų. Kaip bebūtų, laukujų durų nudažymas skirtinga ir gerokai ryškesne bei išsiskirti padedančia spalva visuomet namo eksterjerui suteikia daugiau originalumo ir stiliaus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.