Kaip sukurti jaukius namus

Kiekvienas svajoja gyventi namuose, į kuriuos gera sugrįžti, malonu būti, kuriuose jaukiai jaučiasi ne tik šeimininkai, bet ir svečiai. Kuriant namų interjerą, galima pasitelkti tos srities dizainerius, tačiau, atkeipus dėmesį į tam tikras detales, jaukius namus gali susikurti kiekvienas be papildomos specialistų pagalbos.

SPALVOS

Visais laikais spalvų poveikis žmogaus kūnui ir psichikai kėlė mokslininkų susidomėjimą. Iki šiol yra ginčijamasi dėl spalvų poveikio žmogaus emocijoms mechanizmo. Tačiau niekas neabejoja, kad aplinkos spalvos daro įtaką žmogaus savijautai. Kuriant jaukų namų interjerą siūloma intensyvias spalvas ir raštus naudoti saikingai, o bendrą namų foną kurti pasitelkus prigesintus šiltus tonus.

AROMATAI

Uoslė yra galinga žmonių juslė. Žvelgiant iš evoliucijos perspektyvos, būtent uoslės pojūtis padėjo žmonėms išlikti, ir tai yra pirmasis mūsų jutimas, kuris susiformuoja dar prenataliniame raidos etape.  Mūsų laikais ši uoslė yra dažnai nepelnytai nuvertinama, nors iš tiesų ji daro didelę įtaką žmogaus emocijoms ir elgsenai. Tad kuriant jaukumą namuose rekomenduojama atkreipti dėmesį į juose sklandantį aromatą. Patariama gerai vėdinti patalpas, o joms kvėpinti rinktis natūralius, subtilius, ne per daug intensyvius namų kvapus. Pasitelkus skirtingus aromatus kasdien galima sukurti vis kitokią atmosferą namuose: nuo ramybės oazės iki aistras kurstančio egzotikos kampelio.

APŠVIETIMAS

Šviesos įtaka žmogaus organizmui ir emocinei būklei seniai yra mokslinių tyrimų objektas, o keletą pastarųjų dešimtmečių intensyviai tyrinėjamas ir šviesos spalvos poveikis žmonėms. Moksliškai įrodyta, kad šviesa teigiamai veikia nuotaiką ir savijautą, o jo trūkumas gali lemti energijos sumažėjimą, niūrią nuotaiką. Tad svarbu, kad į namus patektų kuo daugiau natūralios šviesos. Kalbant apie dirbtinį apšvietimą, rekomenduojama, kad kiekvienas kambarys būtų apšviestas individualiai, o šviesa sklistų iš įvairių šaltinių. Židinys namams suteikia ypatingo jaukumo, spinduliuodamas ne tik šilumą, bet ir jaukią, šiltą šviesą. Nesant židinio, intymią atmosferą jaukaus apšvietimo pagalbą galima sukurti pasitelkiant žvakes. Švelni ir šilta žvakių skleidžiama šviesa sušildo jausmus, nuteikia romantiškai, padeda atsipalaiduoti.

DETALĖS

Jaukumo namams suteikia įvairios tinkamai parinktos detalės, pavyzdžiui, minkšti tekstilės gaminiai: užuolaidos, kilimai, užklotai, pagalvėlės ir pan. Pasitelkus augalus – gyvąsias interjero detales – galima pagyvinti bet kokio stiliaus namus. Kambariniai augalai ne tik suteikia jaukumo, bet ir padeda nurimti, gali būti įkvėpimo šaltinis, drėkina ir valo namų orą.

Jaukaus interjero kūrimas nebūtinai reikalauja brangių finansinių sprendimų: tinkamai parinktos spalvos ir apšvietimas, malonūs kvapai ir viena kita miela interjero detalė sušildo namus ir padeda geriau pasijusti jų gyventojams ir svečiams. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.