Dilema – ką pasirinkti: briliantas ar deimantas?

Deimantas atrodo toks mažytis mažytis, o kainuoja ir šimtą, ir du šimtus arba jei jų visa eilutė – teks pakloti ir ne vieną tūkstantį. Kodėl yra taip vertinami deimantai ir kas sukuria jų vertę? Ar žinote atsakymus į šiuos klausimus?

Viena pagrindinių ir svarbiausių deimanto savybių yra ta, kad tai – grynuolių klasės mineralas. Tikriausiai dar mokyklos suole išmokote, jog deimantas yra pats kiečiausias natūralus mineralas. Taip pat jis dar yra ir labai trapus. Deimantus esame įpratę matyti skaidrius, bespalvius, kartais baltos, melsvos, gelsvos ar pilkos spalvos. Rašoma, kad šie grynuolių klasės mineralai dar būna ir tamsiai rudi. Šios jų spalvos priklauso nuo kristalo gardelėje esančių priemaišų. Planuodami įsigyti deimantą dar turite žinoti, jog jie būna ne tik skaidrūs, bet ir neskaidrūs.

Atrodo, lyg ir aišku, kas yra tas deimantas, bet dažnai renkantis papuošalus girdime ir brilianto pavadinimą. Taigi briliantas ar deimantas yra vienas ir tas pats?

Viskas labai paprasta, nes briliantas yra konkretus apdirbtas deimantas,  kuris turi ne mažiau kaip 57 briaunas. Taigi tikrai ne kiekvienas deimantas gali būti briliantu. Šiomis dienomis, briliantai yra naudojami kaip brangakmeniai papuošalų gamyboje. Jie labai populiarūs dabinti žiedus, auskarus bei kaklo papuošalus. Briliantas ar deimantas puoš Jūsų kaklo vėrinį, nuostabųjį vienetinį žiedelį ar auskarus, toks papuošalus bus visuomet išskirtinis ir viena geriausių investicijų į ateitį. Visais neramiais laikais daugelis įpratę investuoti į nekintamus dalykus ir kaskart brangakmeniai tampa puikiu šansu.

Nemaža dalis pirkėjų yra įpratę, jog briliantai yra apvalios formos, bet be jos dar yra begalė kitų formų: ovalo, kriaušės, drugelio, širdelės, kvadrato, stačiakampio, aštuonkampio ar tiesiog vadinami įmantrių formų briliantai. Statistikos duomenys skelbia, jog Indija vis dar išlieka tarp pirmaujančių šalių pagal deimantų apdirbimą. Šie kiečiausi natūralūs mineralai yra randami gamtoje vandens suneštose įvairių akmenų atlaužose kartu su kitais brangakmeniais bei tauriaisiais metalais. Tad jų kiekis tikrai nėra neribotas, nors pastaruoju metu vis dažniau pradedame girdėti apie dirbtinius arba auginamus deimantus, bet jų vertės ir kokybės tikrai niekada atstos natūralūs brangakmeniai.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.