Medicininė apranga, jos ypatumai ir funkcionalumas

Medicininė apranga – svarbi asmeninės apsaugos priemonė, kurią naudoja sveikatos priežiūros specialistai, kad apsaugotų save ir pacientus nuo infekcijų perdavimo ir kitų pavojų. Medicininė apranga tai: švarkeliai, chalatai, kelnės, suknelės ar laboratoriniai kombinezonai. 

Apie medicininės aprangos ypatumus ir funkcionalumą pasakoja įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun:

„Medicininė apranga – specialūs drabužiai, kuriuos naudoja gydytojai, slaugytojai, spa ir grožio salonų darbuotojai, taip pat – laboratorijų technikai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai, dirbdami su pacientais ar atliekant kitus medicininius darbus. Apranga skirta sveikatos priežiūros specialistams turi keletą savybių, kurios juos skiria nuo likusių drabužių:

  • Specifiniai reikalavimai. Medicininė apranga sukurta atsižvelgiant į specifinius reikalavimus ir poreikius, susijusius su medicinos darbuotojų darbu. Tai reiškia, kad jie turi būti patogūs ir praktiški naudoti, be to, turi būti lengvai valomi ir dezinfekuojami.
  • Higiena ir saugumas. Viena iš pagrindinių medicininės aprangos funkcijų – sudaryti barjerą tarp sveikatos priežiūros darbuotojo ir paciento, padedantį sumažinti kryžminio užkrėtimo ir infekcijų plitimo riziką. Tai reiškia, kad jie turi būti pagaminti iš medžiagų, kurios neišskiria dulkių ir neleidžia patogeniniams mikroorganizmams išlikti ant drabužių paviršiaus. Medicininiai drabužiai dažnai gaminami iš neakytų, lengvai valomų medžiagų, tokių kaip poliesteris, medvilnė arba jų mišinio, taip pat gamyboje gali būti naudojamos antimikrobinės medžiagos, siekiant dar labiau sumažinti infekcijos riziką.
  • Specifinis funkcionalumas. Medicininė apranga dažnai turi papildomą funkcionalumą – specialias kišenes, užtrauktukus, fiksatorius ir kt., kurie padeda išlaikyti drabužius tvarkingus ir patogius naudoti.
  • Atsparumas. Medicininė apranga turi būti atspari cheminėms medžiagoms ir kt. teršalams. Tai ypač svarbu laboratorijų technikams, kurie dažnai naudoja chemines medžiagas ir kitus pavojingus produktus savo darbe.
  • Medicininė apranga dar kartais pavadinama „medicinine uniforma“ ir yra pagrindinis medicinos darbuotojų drabužis, skirtas darbui su pacientais. Drabužiai gali būti įvairių spalvų ir stilių, atskiriančių skirtingų medicinos sričių specialistus vienus nuo kitų. Tai leidžia pacientams lengviau identifikuoti medicinos darbuotojus ir padėti jiems gauti reikiamą pagalbą.

Svarbu, kad sveikatos priežiūros specialistai tinkamai prižiūrėtų savo aprangą ir avalynę. Tai apima: reguliarų drabužių valymą, plovimą, dezinfekavimą, susidėvėjusių ar pažeistų drabužių atnaujinimą, keitimą ir gamintojo nurodytos priežiūros laikymąsi.

Medicininės aprangos naudojimas gali ne tik apsaugoti sveikatos priežiūros darbuotojus ir jų pacientus, bet ir padėti išlaikyti profesionalią išvaizdą sveikatos priežiūros įstaigoje, sukurti pasitikėjimo jausmą.“

UAB „Baltas Stilius“ prekiauja sveikatos priežiūros specialistams skirta apranga ir avalyne, yra įgaliotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) atstovas Lietuvoje. Čia galima įsigyti įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, medicininių kostiumų, medicininės avalynės ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37065553707
El. p.: info@baltasstilius.lt
www.baltasstilius.lt

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.