Įdomūs faktai apie sidabrą ir sidabrinius papuošalus

Galima drąsiai sakyti, jog sidabriniai papuošalai yra nesenstanti klasika išlaikanti savo vertę juvelyrų bei papuošalų nešiotojų akyse. Tačiau vis tai ką matome parduotuvių lentynose ar savo papuošalų dėžutėse turi labai turtingą ir įdomią priešistorę. Ką žinote apie sidabrinius papuošalus ar apskritai apie sidabrą? O įdomių faktų iš ties apstu. Tad dalinamės keliais įdomesniais ir su jumis.

Šalies pavadinimas įkvėptas sidabro

Ar žinote, jog sidabras lotyniškai yra argentum? Taip, skamba visai kaip Argentina. Būtent šalies pavadinimas Argentina ir buvo įkvėptas sidabro. Argentinoje randama labai daug sidabro, šios šalies teritorijos žemės turtingos sidabru. Kartais Argentina net ir vadinama sidabro žeme.

Senovės egiptiečiai buvo sidabro fanai

Dar senosios Egipto karalystės laikais, egiptiečiai tikėjo, kad sidabras yra daug vertingesnis ir svarbesnis už auksą. Todėl sidabriniai papuošalai buvo dėvimi rečiau, daugiau šventėms, iškilmėms, ceremonijoms, papuošalai buvo gaminami plonesni, subtilesni nei stambūs aukso papuošalai.

Sidabras yra perdirbamas

Perdirbimas ir antrinis panaudojimas yra aktualios šių dienų temos. Galbūt nežinote, bet sidabras yra iš tiesų perdirbamas. Iš senų papuošalų išskiriamas sidabras yra tokios pat kokybės ir švarumo kaip ką tik iškastas, tad iš perdirbto sidabro pagaminti papuošalai yra lygiai tokie pat žvilgantys nei atitinkantys jiems keliamus kriterijus.

Sidabro perdirbimas yra aktualus ne tik dėl pačio metalo iš saugojimo, tačiau ir dėl to, jog sumažinamas poreikis naujoms sidabro kasykloms, išsaugomi miškai ir gyvūnija juose.

Sidabras gydo

Galbūt posakis, jog sidabras gydo, yra šiek tiek sutirštintas, tačiau medicinoje gerai žinomos sidabro antibakterinės savybės. Per Pirmą pasaulinį karą sidabro priemonės buvo naudojamos infekcijų stabdymui. Tiesą sakant, dėl šios priežasties kai kuriuose tvarsčiuose taip pat yra sidabro.

Sidabras leidžia sukurti debesis

Tiems, kurie domisi meteorologija, žino, kad sidabras turi savo užduotį taip vadinamame debesų sėjime ar gamyboje. Iš tikrųjų sidabro vaidmuo yra gyvybiškai svarbus kuriant dirbtinius debesis. Jis naudojamas sidabro jodido pavidalu, kuris išleidžiamas į debesį, kad susidarytų lietus. Tai daroma kaip bandymas suvaldyti uraganus.

Sidabrinės apyrankės gali atnešti laimę

Tie, kurie domisi dvasiniu gyvenimu, mano, kad sidabrinės apyrankės nešiojimas ant kairiojo riešo iš tikrųjų gali perduoti visą teigiamą energiją iš bet kurios jus supančios aplinkos. Šis įsitikinimas grindžiamas asociacija su kairiąja kūno puse ir jos ryšiu su dvasiniu vidiniu aš. O sidabras yra geras laidininkas, tad puikiai pasitarnauja energijai perduoti.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.