Interjero dizainas: pravartūs patarimai ir gudrybės

Suformuoti būsto interjero dizainą, kurį tiesiog dievintumėte, gali būti labai maloni ir nepamirštama patirtis. Tačiau tam, kad interjero dizainas būtų kuriamas daug efektyviau, prieš pradedant įgyvendinti būsimus darbus, vertėtų susipažinti su keliais praktiškais patarimais ir gudrybėmis.

Nustatykite spalvinę schemą

Pirmiausia vertėtų išsirinkti nuo 3 iki 5 spalvų, kurios jūsų būsto interjere bus pačios ryškiausios. Jei nesate tikri, kokios tai galėtų būti spalvos, galite sprendimą priimti atsižvelgiant į tai, kokio pojūčio savo namų aplinkoje norite. Taip pat galima pažvelgti ir į savo drabužių spintą, tokiu būdu išsiaiškinant, kokių spalvų drabužius jūs paprastai esate linkę pasirinkti, siekiant atspindėti savo asmenybę.

Kiekviename kambaryje pasirenkamos spalvos gali skirtis. Taip pat nepamirškite, kad gali skirtis ir akcentinės spalvos. Bet kuriuo atveju, jums reikėtų nustatyti spalvinę schemą, iš kurių pagrindinės yra monochrominė schema (apsiribojama viena spalva, įskaitant jos šviesesnius ir tamsesnius atspalvius), analoginis spalvų derinys (derinamos šalia esančios spalvų eilės) ir papildančių spalvų schema (spalvos, kurios spalvų rate yra viena šalia kitos).

Išbandykite skirtingus dizaino išplanavimus

Kai imamės formuoti savo būsto vidaus interjerą, kai kuriais atvejais viskas, ko reikia mūsų namams, yra baldų perstumdymas. Tuomet gali praversti pasinaudojimas fengšui metodu – ypač, kai yra kalbama apie individualias erdves, pvz., miegamąjį, darbo kambarį ir kt. Pirmiausia pradėkite nuo būsto vidaus interjero išdėstymo plano, o tuomet bandykite jį koreguoti tol, kol būsite patenkinti galutiniu rezultatu.

Rinkitės kokybę, o ne kiekybę

Nors interjero dizaino elementai nebūtinai privalo būti labai brangūs, dėl ko reikšmingai padidėtų jūsų biudžetas, vis dėlto nebrangūs ir impulsyvūs pirkiniai paprastai lemia didesnę netvarką interjere ir greitesnį nusidėvėjimą. Todėl renkantis interjero detales yra daug geriau taupyti tam, kas tarnaus ne vieną dešimtmetį, o ne tam, kas susidėvės per metus ar dvejus. Taigi, vietoje kiekybės visuomet rinkitės kokybę.

Pasitelkite kontrastingas tekstūras

Būsto interjerui sugretinti paviršiai gali suteikti daugiau intrigos. Pavyzdžiui, jei rafinuotoje aplinkoje bus atidengtos grubiai atrodančios plytos, galima sukurti nuostabą keliantį efektą. Todėl eksperimentuodami su kontrastingomis tekstūromis galite savo interjerui suteikti daugiau žavesio ir išskirtinumo.

Naudokite tinkamas lemputes

Tinkamai jūsų būsto interjere parinkta lemputė gali išryškinti norimas spalvas arba sukurti atpalaiduojančią atmosferą, tačiau netinkamai parinkta lemputė jūsų būsto viduje vyraujančią atmosferą gali paversti atšiauresne ir nejaukia. Šiandien interjero dizaineriai įgyvendindami interjero dizaino projektus renkasi LED lemputes, nes jos yra ne tik taupesnės ir ekonomiškesnės, tačiau taip pat pasižymi ir neprilygstama spalvų kokybe.

Naudokite augalus

Į savo namų interjero dizainą turėtumėte įtraukti ir šviežios žalumos. Tai yra labai greitas, nebrangus ir jokių papildomų sunkumų nesukeliantis interjero dizaino sprendimas. Tam puikiai tiktų visžaliai augalai, kurie valo orą ir nereikalauja ypatingos priežiūros.

Sukurkite aukštesnių lubų iliuziją

Norint, kad kambarys atrodytų didesnis nei yra iš tikrųjų, galima pasitelkti vertikalią iliuziją. Vertikalios linijos kambaryje nulems pojūtį, jog lubos yra aukštesnės. Be to, panašų efektą galima pasiekti ir naudojant nuo grindų iki lubų siekiančias užuolaidas – pastaruoju atveju kambarys atrodys ne tik aukštesnis, tačiau ir prabangesnis.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.