Žiūronai laisvalaikiui ir aktyvioms pramogoms

Žiūronai yra patogus įrankis daugeliui skirtingų tipų keliautojų, nesvarbu, ar einate į krūmą ar išvažiuojate į tamsią vietą, kad galėtumėte šiek tiek stebėti žvaigždes, ar į savo vietinį parką, kad galėtumėte stebėti kokius nors atsitiktinius paukščius.

Nors visi žiūronai turi tą pačią bendrą funkciją – jie padidina vaizdą priešais jus – yra tam tikrų savybių, į kurias reikia atsižvelgti konkrečiam naudojimui, pradedant padidinimo galia ir baigiant prietaiso svoriu.

Kaip išsirinkti žiūronus

Jei pirkote žiūronus, tikriausiai pastebėjote, kad po kiekvieno modelio pavadinimo visada yra du skaičiai. Pirmasis skaičius yra jų padidinimas (arba priartinimas / galia), o antrasis skaičius yra jų objektyvų skersmuo. Pavyzdžiui, 10×42 žiūronai turės 10 kartų didinimą ir 42 mm objektyvus.

Kas yra idealus padidinimas?

Kai kurie žmonės mano, kad didesnis padidinimas reiškia geresnius žiūronus. Tiesą sakant, vargu ar taip yra. Norint išvengti vaizdo drebėjimo, rekomenduojama naudoti žiūronus su 8 arba 10 kartų padidinimu. Tada galėsite mėgautis ryškiu, stabiliu vaizdu ir puikiai matyti objektus tiek iš arti, tiek iš toli.

Koks yra geriausias objektyvo dydis?

Žiūronai su didesniais lęšiais (42 mm) gali surinkti daugiau šviesos ir todėl sukurti ryškesnius vaizdus. Jie geriau veikia esant prastam apšvietimui, pavyzdžiui, auštant, sutemus, rūkui, lietui ir pan. Kompaktiški žiūronai (32 mm) turi mažesnius lęšius, kurie surenka mažiau šviesos. Jie yra daug lengvesni ir nešiojami, todėl tinka žygiams pėsčiomis, mobiliajam naudojimui arba kai reikia keliauti lengvai.

Prieblandos faktorius

Prieblandos veiksnys taikomas taip: kuo didesnis prieblandos faktorius, tuo daugiau detalių matysite, kai šviesa nėra tokia gera. Žiūronai, kurių prieblandos koeficientas mažesnis nei 16, dažniausiai gali būti naudojami dieną.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.