Jei ruošiatės sodinti pirmąjį daržą, jums reikės sodo reikmenų, bet kokių? 

Photo by Rene Asmussen on Pexels.com

Sodo prekių centre https://sodasirnamas.lt/ yra daugybė aukštos kokybės produktų, skirtų dirvožemiui paruošti, kurios padės užauginti derlių. Vis dėlto, ne visada lengva naršyti po prekių gausą ir nuspręsti, ką pirkti – ypač pradedantiesiems. Toliau pateikiamas sodo reikmenų sąrašas ir produktai, kurių jums reikia norint užsiauginti gausybę šviežių, sveikų daržovių savo šeimai. Sodo prekės yra reikalingos, jei norisi užauginti derlių ir paruošti dirvą, tačiau kokius įrankius reikia turėti, kokia turi būti žemė?

Koks dirvožemis tinkamas, kad jame augtų derlius?

Dirva – tai ne tik purvas – tai aktyvi ekosistema, aprūpinanti jūsų augalus maistinėmis medžiagomis. Jūsų daržui klestėti reikės geros dirvos, todėl prieš sodindami patikrinkite dirvožemio kokybę. Jei reikia atlikti pakeitimus, kiekvienas sodo centras turi sodo reikmenų, kurie padės tobulinti dirvožemio kokybę. Norėdami įdirbti ir paruošti dirvą sodinimui, o vėliau iš savo daržo pašalinti piktžoles, turite nepamiršti kapliaus. Galimi įvairūs dydžiai ir formos – ieškokite tokio, kurį būtų patogu laikyti ir naudoti. Tvarkydami savo sodą, gana dažnai naudosite grėblį. Grėblys naudingas valant lapus, išlyginant dirvą ir užberiant naujai pasodintas sėklas.

Sodo kastuvas, ar jis būtinas?

Norint atlikti kasimo darbus sode, reikės gero kastuvo. Kastuvas su aštriu kraštu yra geras pasirinkimas, nes jis gali greičiau suskaidyti dirvą nei plokščias kastuvas. Kai dirbate su atskirais sodinukais ir sėklomis, kastuvas tikrai neatlieka viso darbo. Rankinis kauptukas su plieniniais ašmenimis ir gerai pastatyta rankena daug geriau tinka atliekant smulkesnius sodo darbus. Daržovių priežiūra gali pakenkti jūsų rankomis, jei jos neapsaugotos. Investuokite į kokybiškas lengvas medvilnines arba kitas patvarias pirštines, kurios gali tarnauti visą sezoną – galbūt net norėsite paimti kelias skirtingas poras įvairiems darbams namuose atlikti.

Kiti patogūs sodo reikmenys

Nors aukščiau išvardytų sodo reikmenų yra daugiau nei pakankamai, kad pradėtumėte kurti savo pirmąjį sodą, galbūt norėsite įsigyti keletą kitų prekių. Sėklų padėklai leis jums pradėti sėklas patalpose, todėl sutaupysite pradinių augalų pirkimo išlaidas. Be to, pakeltos lysvės ar konteineriai gali padėti jums sukurti idealias augimo sąlygas, sumažinti nugaros įtampą ir padėti jums pradėti pavasario sezoną. Taigi, išsirinkite tas prekes, kurios jums tinka labiausiai ir užauginkite derlingą ūkį.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.