Vonios kambario renovacija JK

Norite atnaujinti savo bathroom , bet nežinote, kiek tai kainuotų Jungtinėje Karalystėje? Leiskite mums padėti jums suskirstyti vonios kambario renovacijos išlaidas ir pasidalyti patarimais, kaip suplanuoti savo svajonių vonios kambario pertvarką.

Po virtuvės vonios kambario atnaujinimas greičiausiai bus brangiausias namų pertvarkymo projektas. Tačiau investicijos į vonios kambario atnaujinimą turi daug praktinės naudos. Pavyzdžiui, naujas ir modernus vonios kambarys gerokai padidina jūsų nekilnojamojo turto vertę, todėl į jį verta investuoti. Tačiau kiek kainuoja vonios kambario remontas Jungtinėje Karalystėje?

Vidutiniškai visas vonios kambario remontas Jungtinėje Karalystėje kainuoja apie 7000 svarų sterlingų, tačiau ši suma gali labai skirtis. “Pasidaryk pats“ vonios kambario renovacija, turint biudžetą, kainuos daug mažiau, galbūt net 1000 svarų sterlingų. Kita vertus, jei užsisakytumėte visą aukštos klasės vonios kambario renovaciją pas profesionalų rangovą, ji gali kainuoti iki 15 000 svarų sterlingų.

Šiame straipsnyje suskirstysime kiekvieno atskiro vonios kambario bei bathroom ideas kainą ir pateiksime patarimų, kur sutaupyti daugiausia pinigų. Išsamią informaciją apie tai, kiek turėtumėte tikėtis sumokėti už naują vonios kambarį, rasite mūsų straipsnyje apie vidutinę naujo vonios kambario kainą ir apie tai, kiek turėtumėte išleisti naujam vonios kambariui 2022 m.

Vonios kambario išlaidų paskirstymas

Šis vonios kambario išlaidų vadovas padės jums sudaryti tipinio vonios kambario atnaujinimo Jungtinėje Karalystėje sąmatą. Tikslią vonios kambario renovacijos kainą galėsite nustatyti tik palyginę įrengimų, plytelių ir darbo jėgos kainas ir įkainius. Pateiksime keletą biudžetinio vonios kambario renovacijos patarimų ir praktinių patarimų, kaip atlikti vonios kambario renovaciją.

Apskaičiuojant vonios kambario renovacijos išlaidas, padeda logiškas požiūris. Įvardiję išlaidų veiksnius, galėsite įvertinti savo prioritetus. Sudarydami skaičiuoklę taip pat galėsite sekti numatomų ir faktinių išlaidų apskaitą.

Gali tekti daryti kompromisus dėl kai kurių naujojo vonios kambario aspektų, kad būtų atsižvelgta į jūsų biudžetą. Viskas priklauso nuo to, kiek esate lankstūs. Gali būti alternatyvių sprendimų, apie kuriuos dar nepagalvojote. Nepaisant to, kai kurių išlaidų išvengti neįmanoma, todėl labai svarbu nepamiršti pagrindinių dalykų.

Čia pateikiamas esminis vonios kambario išlaidų paskirstymas, kurį turite padengti:

1. Santechnikos išlaidos – vandens tiekimo, šildymo ir kanalizacijos vamzdžiai

2. Elektros išlaidos – laidai, apšvietimas ir vėdinimas

3. Vonios įranga – Vonios, čiaupų, tualeto, dušo kabinos ir laikymo vietos.

4. Sienos – plytelės, dažai arba pigi plytelių alternatyva – sieninė plokštė.

5. Darbo jėga – pasiruošimui ir montavimui

Vonios kambario atnaujinimo išlaidos

Mūsų dušo plokštės yra įvairių spalvų ir dizaino variantų, iš kurių galite rinktis savo svajonių dušą. Turime šio tipo apdailos asortimentą, tačiau jei nerandate, ko ieškote, galite pasinaudoti mūsų vonios kambario sieninėmis plokštėmis. Jos nėra tokios storos, tvirtos ar plačios, tačiau galite rinktis iš daugiau dizainų.

Jūsų vonios kambario renovacijos kaina priklauso nuo šių veiksnių

1.Jūsų vonios kambario dydžio

Didelio dydžio vonios kambariuose yra daugiau erdvės. Tačiau, norint užpildyti tą erdvę, reikės daugiau furnitūros ir įrangos, o tai pareikalaus didesnio biudžeto.

2.Reikalingi struktūriniai pakeitimai

Esant dideliems struktūriniams pakeitimams, pavyzdžiui, stoglangių, naujų langų įrengimas, vandentiekio ar elektros taškų perkėlimas ir sienų pertapetavimas gali gerokai padidinti bendras išlaidas.

3. Naudojamų medžiagų ir įrangos kokybė

Vonios kambario furnitūros pasirinkimo galimybės yra labai įvairios, o renkantis aukštesnės kokybės gaminius tenka mokėti tam tikrą kainą.

4. Išvaizda, kurią norite pasiekti.

Turintys mažesnį biudžetą gali poliruoti, valyti ir atnaujinti savo furnitūrą. Tuo tarpu turintieji didesnį biudžetą gali pridėti aukščiausios kokybės furnitūros ir kitų prabangių elementų.

Santechnikos montavimas

Kainos ir darbas

Nepriklausomai nuo to, ar galite tai atlikti patys, ar reikia pasitelkti profesionalus, vienas dalykas, kurį rekomenduotume, yra santechnikos išdėstymo planavimas jūsų vonios kambario renovacijai. Tai veiksmingas ir praktiškas būdas sumažinti bendras išlaidas. 

Visada, kai tik įmanoma, pravartu naudoti esamą vandentiekį. Pavyzdžiui, tualeto perkėlimas gali padidinti jūsų vonios kambario renovacijos išlaidas labiau, nei manote. Dabartinio vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių pašalinimas reikalauja kvalifikuotos darbo jėgos ir reiškia, kad teks moketi daugiau. Tą patį galima pasakyti apie dušus, praustuvus ir vonias.

Nustatytos kainos, susijusios su santechnikos reikalavimais vonios kambario renovacijai, nėra. Ji priklauso tik nuo vamzdynų, kuriuos reikia įrengti, kiekio ir darbo jėgos poreikio. Plieninių arba varinių vamzdžių kainos Jungtinėje Karalystėje svyruoja nuo maždaug 2,60 svarų sterlingų už pigiausius varinius vamzdžius iki 6,70 svarų sterlingų už brangius cinkuotus vamzdžius. Šiais laikais populiarūs plastikiniai vamzdžiai, nes jie yra neabejotinai pigiausias variantas, o PVC nepūva nepriklausomai nuo cheminių medžiagų. Jei esamas vandentiekio vamzdynų išdėstymas gerokai keičiamas, santechnikos paslaugų kaina gali išaugti nuo 700 iki 900 svarų sterlingų.

Elektros išlaidos

Elektros instaliacijos keitimas ir diagnostika

Elektros instaliacijos pakeitimų kaina gali būti minimali, daugiausia priklausanti nuo pasirinktų šviestuvų. Prabangiai voniai ar dušui gali prireikti papildomų elektros laidų, jei juose naudojamas siurblys.

Pateikiame trumpą sąrašą veiksnių, į kuriuos verta atsižvelgti skaičiuojant vonios kambario remonto elektros išlaidas:

– Apšvietimas

– Vėdinimo ventiliatoriai

– Elektros lizdai

– Vonios kambario grandinės

Vonios kambario įranga ir įrenginiai

Kiek kainuoja vonia?

Pigiausia vonia gali kainuoti vos 80 svarų sterlingų. Nors tai bus lengvos akrilinės vonios be sutvirtinimo, standartinei akrilinei voniai reikės karkaso, kurį reikės išklijuoti plytelėmis arba padengti vandeniui atsparia danga, todėl į šią kainą reikia atsižvelgti. Aukštos klasės laisvai pastatomos akrilinės vonios yra tvirtos ir ilgaamžės. Jų kaina svyruoja nuo 250 iki daugiau kaip 1500 svarų sterlingų.

Ekonomiška plieninė vonia yra bene geriausias kainos ir kokybės santykis. Jos atitinka priimtiną kokybės standartą ir gali kainuoti vos 120 svarų sterlingų. Jei turite biudžetą prabangiausioms vonioms, brangiausios bus ketaus ir akmens masės vonios. Įprastas vonios montavimas gali užtrukti 3-4 valandas.

Vonios kainos santrauka:

– £80.

– Aukščiausios klasės: 250-1500 svarų sterlingų

– Vidutiniškai: 250-700 svarų sterlingų

– Įprastinė darbo trukmė: 3-5 val.

Kiek kainuoja dušo kabina?

Pigiausias variantas būtų elektrinis dušas, kuris gali kainuoti vos 50 svarų sterlingų. Šiems dušo galvutėms reikia tik šalto vandens tiekimo, nes vėliau vanduo pašildomas dušo įrenginyje. Jiems reikia elektros jungties, tačiau jie naudoja labai mažai energijos. Ilgainiui tai padės sutaupyti elektros energijos išlaidų, nors pigiausi elektriniai dušai ne visada taip efektyviai tinkamai šildo vandenį. Vidutinės dušų kainos gali skirtis tarp skirtingų dušų tipų.

Kombinuoti vonios ir dušo maišytuvai taip pat yra pigus variantas, be to, jiems nereikia dušo kabinos. Jų kaina svyruoja nuo maždaug 50 svarų sterlingų ir daugiau.

Standartinis dušo maišytuvas kainuos apie 60 svarų sterlingų už pagrindinį įrenginį. Termostatinis dušo maišytuvas reguliuoja vandens temperatūrą, kai keičiasi vandens slėgis, ir kainuoja nuo 125 svarų sterlingų.

Prabangūs dušai būna įvairių formų. Maitinimo duše vandens slėgiui padidinti naudojamas stiprinamasis siurblys, kuris kainuoja nuo 150 svarų sterlingų. Skaitmeniniuose dušuose galima nustatyti vandens pulsavimą, įvairius purkštukus ir purkštukus. Jie kainuoja 250 svarų sterlingų ir daugiau.

Taip pat reikia atsižvelgti į dušo kabinos kainą. Įprastai jos būna komplektuojamos, įskaitant dušo padėklą, rėmą ir duris. Ekonomiškas keturkampio formos padėklas ir berėmės durys gali kainuoti vos 60 svarų sterlingų, o pilni drėgnosios patalpos komplektai gali kainuoti daugiau kaip 500 svarų sterlingų. Dušo kabinos tvirtinimas prie sienų gali užtrukti 1-2 valandas.

Dušo kabinos kainos santrauka:

– £50.

– Aukščiausios klasės: 500-2000 svarų sterlingų

– Vidutiniškai: £60 – £500

– Įprastinė darbo trukmė: 1-2 val.

Kiek kainuoja vonios kambario praustuvas?

Priklausomai nuo stiliaus, kurį renkatės, galite rinktis praustuvą su pjedestalu, pusiau pjedestalu arba praustuvu. Pigiausias variantas būtų keraminis pjedestalo praustuvas, kurio kaina prasideda maždaug nuo 50 svarų sterlingų. Už šiek tiek didesnę kainą galima rinktis pagrindinį pusiau pjedestalinį (pakabinamą ant sienos) dubenėlį, kurio pigiausias kainuoja apie 60 svarų sterlingų.

Praustuvai yra elegantiškiausi ir brangiausi. Neskaitant faktinės grupės sukūrimo išlaidų, praustuvas jums kainuos 90 svarų sterlingų ar daugiau. Standartiniai keraminiai dubenys visada bus pigiausi. Eiliniai metaliniai, stikliniai ar akmeniniai praustuvai gali atsieiti daugiau kaip 300 svarų sterlingų, o jų montavimas gali užtrukti apie 1-2 valandas.

Vonios kambario kainos santrauka:

– £ 50.

– Aukščiausios klasės: 300 svarų sterlingų

– Vidutiniškai: £150

– Įprastinė darbų trukmė: 1-2 val.

Kiek kainuoja tualetas?

Jei renkatės standartinį tualetą, montuojamą ant grindų, sumokėsite tik apie 50 svarų sterlingų. Jei pageidaujate elegantiškesnio dizaino, tikėkitės sumokėti iki 500 svarų sterlingų. Paprastai klozeto montavimas trunka 2-3 valandas.

Klozeto kainos santrauka:

– £50.

– Aukščiausios klasės: 500 svarų sterlingų

– Vidutiniškai: 275 svarai sterlingų

– Įprastinė darbo trukmė: 2-3 val.

Kiek kainuoja čiaupai?

Galite rinktis iš trijų pagrindinių vonios maišytuvų variantų. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kokio tipo praustuvą ar vonią pasirinksite. Kai kurioms kriauklėms ir vonioms reikės sieninių maišytuvų, o daugeliui stalviršio praustuvų reikės maišytuvo, montuojamo prie stalviršio. Laisvai stovinčiai voniai, esančiai toli nuo sienos, reikės ant grindų montuojamų čiaupų. Paprastai šį darbą galite atlikti per 2 valandas, o kvalifikuoti darbuotojai gali tai padaryti greičiau.

Stulpeliniai čiaupai yra atskiri įrenginiai (vienas šaltas, kitas karštas) ir yra pigiausi – nuo 30 svarų sterlingų už komplektą. Maišytuvai būna dviejų variantų.

Brangesnis ir nors patogesnis variantas yra “Monobloc“ maišytuvas. Šie maišytuvai turi vieną rankenėlę, kurią pakėlę atidarote, o pasukę į abi puses reguliuojate vandens temperatūrą. Monobloc maišytuvai kainuoja nuo 50 iki šiek tiek daugiau nei 100 svarų sterlingų. Pigesniuose maišytuvuose (maždaug nuo 45 svarų sterlingų) yra atskiri karšto ir šalto vandens valdikliai.

Vandentiekio kainos santrauka:

– £ 30.

– Aukščiausios klasės: 50-100 svarų sterlingų

– Vidutiniškai: £40 – £65

– Įprastinė darbo trukmė: 1-2 val.

Vonios kambario sienos

Plytelių klijavimas ir kitos apdailos alternatyvos

Kiek kainuoja išklijuoti vonios kambarį plytelėmis?

Vonios kambario plytelės arba sienų apmušalai labai pakeičia vonios kambario išvaizdą ir praktiškumą. Apskaičiuodami vonios kambario plytelių klijavimo kainą, taip pat turite atsižvelgti į plytelių klijų, skiedinio ir po grindų plytelėmis esančios faneros vertę.

Biudžetinės grindų plytelės (įskaitant klijus, skiedinį ir fanerą) turėtų kainuoti apie 25 svarus sterlingų už kvadratinį metrą. Už vidutinės klasės grindų plyteles mokėsite maždaug dvigubai daugiau, o aukščiausios klasės plytelės gali kainuoti iki 65 svarų sterlingų už kvadratinį metrą. Įrengimas trunka nuo 1 iki 5 dienų, priklausomai nuo reikiamo dangos ploto.

Plytelių kainos santrauka:

– £25 už kvadratinį metrą.

– Aukščiausios klasės: 65 svarai sterlingų už kvadratinį metrą

– Vidutiniškai: 45 svarai sterlingų už kvadratinį metrą

– Įprastinė darbų trukmė: 1-5 dienos

Sienų plytelės paprastai yra šiek tiek pigesnės nei grindų plytelės, tačiau yra daug pigesnis variantas – vinilinės grindys. PVC sienų plokštės sparčiai tampa populiariausia sienų apdaila renovuojant vonios kambarius Jungtinėje Karalystėje. Jas ne tik pigiau įsigyti, bet ir daug lengviau sumontuoti. Tai sumažina jūsų statybos išlaidas ir sutaupo daug laiko. Tai ekonomiškiausias sprendimas ir labai elegantiškas. Šių vandeniui atsparių sieninių plokščių “Easypanels“ galima įsigyti vos už 9,50 svarų sterlingų (250 mm x 2600 mm). Taigi, tai puikus apdailos sprendimas, jei dirbate turėdami nedidelį biudžetą, o montavimas gali būti atliktas per 1-3 dienas.

Sienų plokščių kainų santrauka:

– 14 svarų sterlingų už kvadratinį metrą.

– Aukščiausios klasės: 20 svarų už kvadratinį metrą

– Vidutiniškai: 17 svarų sterlingų už kvadratinį metrą

– Įprastinė darbų trukmė: 1-3 val.

Kokios yra vonios kambario renovacijos darbo sąnaudos?

Dauguma santechnikų vonios kambario renovaciją atliks maždaug per dvi-tris dienas. Tai priklausys nuo jūsų vonios kambario dydžio ir reikalingų darbų apimties. Mūsų vonios kambario renovacijos darbo sąmata nebus vienoda visoje Jungtinėje Karalystėje. Vidutiniškai už darbą galima tikėtis sumokėti apie 350 svarų sterlingų per dieną. Vidutinio dydžio vonios kambariui reikėtų numatyti maždaug 1000 svarų sterlingų faktiniams santechnikos darbams.

Vonios kambario renovacijos planavimas

Kaip turėtumėte užsakyti vonios kambario atnaujinimo darbus? Pateiksime keletą žingsnių ir procedūrų, kurių reikėtų laikytis. Labai svarbu žinoti, ko tiksliai imatės, ypač jei planuojate pirmąjį “pasidaryk pats“ vonios kambario remontą. Profesionali vonios kambario renovacijos komanda dirbs pagal gerai sudarytą grafiką, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas ir sumažėtų trikdžių jūsų namuose. Net jei pasitelksite rangovą, galbūt galėsite sutaupyti šiek tiek pinigų pradiniam pasiruošimui, jei viską atliksite patys.

1 žingsnis: pradinis pasiruošimas

Iš vonios kambario išneškite visus asmeninius daiktus. Išjunkite pagrindinį vandens tiekimą ir išleiskite centrinio šildymo sistemą. Visose vietose, vedančiose į vonios kambarį, paklokite grindų dangą ir nuimkite visus vonios kambario įrenginius. Pasirūpinkite, kad būtų išvedžioti visi nereikalingi elektros laidai ir vamzdžiai, nuimtos plytelės, suremontuotos sienos ir paruoštos naujai apdailai.

2 etapas: santechnika ir elektros instaliacija

Sienos turės būti praplatintos, kad būtų galima įrengti naujus vamzdžius ir elektros laidus. Jei reikia, grindyse ir sienose išgręžiamos skylės. Elektros laidus ir vamzdžius reikia įrengti pagal tarybos taisykles.

3 etapas: statyba ir paruošimas

Reikia užbaigti bet kokius konstrukcinius pakeitimus, kad būtų galima įrengti vonią, tualetinius stalviršius ar praustuvus, tualetą ir dušo kabiną. Sienas reikia nutinkuoti ir paruošti plytelėms klijuoti. Taip pat reikia pritvirtinti visus įrenginius prie grindų arba sienų.

4 žingsnis: plytelių klijavimas

Prieš plytelių klijavimą visus paviršius reikia nuvalyti, nepaliekant jokių smėlio pėdsakų. Medines grindis reikia padengti vandeniui atsparia grindų danga. Priklausomai nuo oro sąlygų, plytelių klijavimas paprastai trunka apie dvi dienas. Prieš klijuojant plyteles, plytelių klijai turi sustingti. Alternatyvioms sienų dangoms, pavyzdžiui, PVC sienų plokštėms, įrengti užtruks tik porą valandų.

5 žingsnis: apdaila ir valymas

Sienų maišytuvus, rankšluosčių džiovintuvus ir lentynėles galima montuoti tik tada, kai sumontuota ir nuvalyta sienų apdaila. Po to galima atlikti visus likusius valymo darbus. Skiedinio likučių valymas gali užtrukti.

Kaip matote, vonios kambario renovacija reikalauja daug planavimo. Atlikus namų darbus, labai pasikeis tiek vonios kambario renovacijos kaina, tiek sklandi projekto eiga. Patartina apsipirkti ieškant gerų pasiūlymų ir paprašyti kelių santechnikų pasiūlymų, tačiau santechnikai, turintys tinkamas rekomendacijas, gali jus nuraminti, net jei jie nėra patys pigiausi. Taigi ne viskas priklauso tik nuo kainos, turite žinoti, kad pinigus išleidžiate protingai.

Laikykitės savo vonios kambario renovacijos tikslo

Geras projekto valdymas yra raktas į sėkmingą vonios kambario renovaciją. Tai gali būti sudėtingas interjeras, kuriam reikia ir stiliaus, ir funkcionalumo, todėl reikia daug užkulisinio planavimo ir priežiūros.

Atliekant bet kokią renovaciją taip pat gali atsirasti netikėtų papildymų ir pakeitimų, kurie turės įtakos jūsų biudžetui. Taigi svarbu iš anksto planuoti tokius atvejus ir stebėti renovacijos procesą. Štai 4 trumpi projekto valdymo patarimai, kurie padės jums kelyje: 

– Nuspręskite dėl konkretaus išplanavimo

– Svarbiausia – tikslumas

– Užsisakykite medžiagas iš anksto

– Nepamirškite sandėliavimo

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.