Terasinių markizių pasirinkimo niuansai

Terasinės markizės yra nepamainomas sprendimas, kai norima apsisaugoti nuo saulės. Nors šių gaminių pagrindinė paskirtis – sukurti pavėsį, pasirinkę neperšlampamo audinio terasines markizes,   laisvalaikį lauke leisite tikrai komfortiškai bet kokiu oru.

Audinio pasirinkimo ypatumai

Visokių markizių, tiek ir terasinių, audinys yra patvarus ir ilgaamžis. Ir tai visai nenuostabu, nes jis susiduria su atšiauriomis oro sąlygomis – kaitria saule, lietumi ar net sniegu. Terasinių markizių audinys dažnai yra impregnuojamas. Tai apsaugo audinį nuo drėgmės ir leidžia mėgauti lauko malonumais tiek karštą vasaros dieną, tiek vėjuotą ir lietingą rudens vakarą. Rinkdamiesi šį gaminį apgalvokite ne tik audinio savybes, bet ir spalvą. Juk smagu, kai  markizės dera prie bendro namų vaizdo. Be to, jeigu greitu metu ruošiatės kažką keisti, neutralios markizių spalvos tikrai nesukels netvarkingo chaoso ir derės prie bet kokių namo sienų ar kitų detalių spalvų.

Terasinių markizių priežiūra

Nors daugelis žmonių mėgsta pasėdėti terasoje ir žiemos metu, visgi, rekomenduojama šiuo sezonus jas laikyti susuktas į kasetę. Per stiprūs vėjai ar sniegas gali pažeisti ne tik audinį, bet ir tvirtinimo konstrukcijas. Be to, pernelyg didelė drėgmė labai keičia audinio formą ir spalvą. Na, nebent esate numatę kiekvienais metais atnaujinti markizes.

Prieš susukant gaminius į kasetes, reiktų pasirūpinti jų švara. Geriausia nešvarumus šalinti šepetėliais arba siurbliu, tačiau tai ne visada padeda. Tuomet išbandykite šilto vandens ir muilo tirpalą. Pasistenkite nenaudoti cheminių valiklių, jie ne tik išblukins spalvą, bet ir susilpnins audinio struktūrą. Galiausiai nepamirškite markizių gerai išdžiovinti. Šlapias gaminys kasetėje tikrai pagaus pelėsį. O jo atsikratyti jau beveik neįmanoma.

Nepainiokite terasinių ir balkonėlių markizių

Vienos jų skirtos balkonams, o kitos terasoms. Vėlgi, visuomet pravartu tai aptarti su specialistais. Jie teigia, kad ir vienas, ir kitas galima pritaikyti abiem variantams.  Tiesa ta, kad balkoninė uždanga paprastai būna siauresnė. Ir jas galima valdyti tiek rankiniu, tiek automatiniu būdų. Štai terasų stogeliai paprastai valdomi tik automatiškai. Priežastis tikrai aiški – tiesiog terasinės markizės yra didesnės ir gerokai sunkesnės. Pasikartosime, aptarkite visa tai su specialistais ir jie padės išsirinkti geriausią variantą.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.