Gerosios bakterijos – kada jų griebtis?

Turime sutikti, kad tiek gerosios bakterijos, tiek kitaip vadinami probiotikai yra vienas ir tas pats. Tai – tikrų tikriausias gėris mūsų organizmui. Šiomis dienomis vis daugiau ir garsiau apie jį girdime. Žmonės kasdien labiau rūpinasi savo sveikata ir nori būti sveiki. Tad susirūpina gerųjų bakterijų atsargų papildymu po antibiotikų vartojimo ar esant virškinimo nesklandumams. Kartais taip jau nutinka, kad laikui bėgant nustojame arba pamirštame pasirūpinti savo sveikata ir nebesuvaldome patiriamo streso ar pradedame maitintis ne itin sveikai bei visai pamirštame apie fizinį aktyvumą. Organizmui įvyksta šokas ir jo veikla gali sutrikti. Tuomet dažniausiai gali užklupti ligos ar tiesiog sutrikti prieš tai sklandžiai dirbusi virškinimo sistema. Būtent tokiais atvejais mūsų organizmui yra reikalingos gerosios bakterijos.

Probiotikais yra vadinamos medžiagos, kurios gali atkurti normalią žarnyno mikroflorą tada, kai pačiam organizmui sunku tą padaryti pačiam. Mūsų žarnynui yra naudingos ir reikalingos gerosios bakterijos. Moksliškai žiūrint probiotikuose nėra pačių mikroorganizmų, bet jie tiesiog yra prisotinti naudingų oligosacharidų, fermentų bei rūgščių, aktyvuojančių žarnyno mikroflorą. Taigi vartojant gerąsias bakterijas yra stimuliuojamas žarnynas, dėl to yra skatinama aktyviau virškinti maistą. Vartojant probiotikus galima pamiršti apie rūgimo bei puvimo procesus organizme. Tad nebesusidursite ir su dujų kaupimusi. Gera žinoti, kad organizmas valosi natūraliai. Organizmui naudingos gerosios bakterijos geba sugerti toksinus, sunkiuosius metalus bei kancerogenus, kurie, kaip gerai žinote, gali sukelti vėžį.

Kad ir kiek daug girdime bei matome naudingos informacijos apie gerąsias bakterijas, bet tai akcentuojama tikrai ne veltui. Jos tiesiog yra mums gyvybiškai būtinos. Jų funkcija yra palaikyti tinkamą virškinamojo trakto pusiausvyrą bei normalią veiklą. Bet taip jau nutinka, kad nesveikas gyvenimo būdas, aplinkos ir mitybos pokyčiai, organizmo senėjimas, įvairios ligos ar antibiotikų vartojimas gali labai greitai sutrikdyti žarnyno mikroflorą. Tokiais atvejais reikalingi probiotikai. Gerosios bakterijos sugeba sustiprinti imunitetą, sumažinti alergines ligas bei padeda esant viduriavimui arba kitiems virškinimo sutrikimams. Nepamirškite, kad ir probiotinis maistas, t.y. augalinės kilmės maistas (įvairios sriubos, košės, blynai, salotos, gėrimai ir t.t.) , į kurį yra įpilta gyvų ir aktyvių naudingųjų mikroorganizmų koncentrato – tai tikrų tikriausias gerųjų bakterijų šaltinis.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.