Išmanieji prietaisai buityje: kas paverčia mūsų gyvenimą paprastesniu

Išmanieji prietaisai reikšmingai palengvina daugelio iš mūsų kasdienį gyvenimą ir suteikia mums daugiau komforto. Jie gali sutaupyti mums ne tik labai daug laiko, bet ir pinigų. Todėl visiškai nenuostabu, kad bėgant metams mūsų namuose esančių išmaniųjų prietaisų skaičius auga nesustabdomu greičiu.

Tuo tarpu, jei iki šiol jūs buvote pakankamai skeptiškai nusiteikę išmaniųjų technologijų atžvilgiu, vertėtų susipažinti su keliomis išmaniosiomis technologijomis, kurių dėka jūsų kasdienis gyvenimas neabejotinai taps daug paprastesnis ir produktyvesnis.

Išmanusis telefonas ir planšetinis kompiuteris

Žinoma, nors daugelis žmonių jau seniai šių išmaniųjų prietaisų nebesureikšmina, nes žvelgia į juos kaip į visiškai savaime suprantamus dalykus, juos būtina paminėti kalbant apie kasdien namuose naudojamus išmaniuosius įrenginius, be kurių mūsų kasdienybė būtų daug sudėtingesnė. Nors anuomet jais namuose nesinaudodavome, vos tik pasirodė išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Dabar didelė dalis žmonių kiekvieną naują dieną pasitinka ir palydi su išmaniuoju telefonu rankoje. Jų pagalba skaitome naujienas, tikriname e. paštą, siunčiame pranešimus, bendraujame, atliekame kasdienius darbus, apsiperkame, ieškome informacijos ir įgyvendiname dar daugybę kitų užduočių. Todėl galima drąsiai teigti, kad šiandien išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai yra vienos populiariausių technologinių priemonių, kurios daro milžinišką įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.

Pakrovėjai ir adapteriai

Išmanieji telefonai, išmanieji laikrodžiai, planšetiniai kompiuteriai ir kiti technologiniai įrenginiai, kuriuos dažnai naudojame savo kasdienybėje, reikalauja reguliaraus įkrovimo – ypač, kai jais naudojamės taip dažnai. Šiandien rinkoje galime pasirinkti iš labai plataus išmaniesiems prietaisams skirtų pakrovėjų ir adapterių asortimento.

Galite rinktis tiek laidinius pakrovėjus, tiek ir belaidžius, kurie suteikia dar daugiau patogumo. Be to, išmaniesiems telefonams ir planšetėms skirti adapteriai suteikia dar daugiau universalumo, kadangi jų pagalba galima prie savo naudojamo išmaniojo prietaiso prijungti šakotuvą, ausines ar kitus įrenginius.

Visa tai šiomis dienomis yra tiesiog neatsiejama nuo išmaniųjų įrenginių naudojimo, kartu suteikiant galimybę bet kuriuo metu patogiai ir greitai įkrauti išmaniuosius prietaisus ar vienu metu naudotis daugiau nei vienu įrenginiu.

Automatinis langų valymo robotas

Kas su džiaugsmu pasitinka langų valymo darbus? Greičiausiai nerasime nei vieno žmogaus, kuris nenorėtų atidėlioti langų valymo. Tai atima labai daug laiko, pareikalauja daugybės fizinių pastangų ir kartu kelia riziką susižeisti. Laimei, šiuolaikinės technologijos gali mums padėti visą tai atlikti daug lengviau. Automatinis langų valymo robotas, pasitelkdamas išmaniąsias technologijas, geba langų paviršius nuvalyti daug greičiau, paprasčiau ir kokybiškiau nei tai galėtume padaryti savo pačių rankomis.

Išmanusis dulkių siurblys robotas

Išmanusis robotas dulkių siurblys gali būti tikrų tikriausias išsigelbėjimas kiekvienam, kuris neturi laiko ar noro reguliariai siurbti grindų ir atlikti kitų panašių namų ruošos darbų. Pasirinkus išmanųjį robotą siurblį, kuris pasižymi dideliu funkcionalumu, galėsite būti tikri, kad jūsų grindys visuomet išliks spindinčios. Naujausi dulkių siurblių robotų modeliai geba sudaryti virtualų namų žemėlapį ir tokiu būdu užtikrinti daug efektyvesnį jų valymą.

Išmanioji apsaugos kamera

Išmanioji patalpų apsaugos kamera padeda akylai ir budriai stebėti jūsų namus. Dauguma šiuolaikinėje rinkoje siūlomų išmaniųjų kamerų turi nemokamą debesų saugyklą ir netgi sudaro dienos įvykių montažą, todėl kiekvienas vartotojas visuomet gali žinoti, kas vyksta aplink jų namus. Be to, svarbu paminėti, jog veiklą namuose tokių išmaniųjų apsaugos kamerų pagalba galite stebėti ir naudodamiesi mobiliąja programėle.

Išmanusis laikrodis

Tai yra dar vienas išmanusis prietaisas, kuris sparčiai skinasi kelią į populiarumo viršūnę. Kaip ir išmanieji telefonai, išmanusis laikrodis gali palengvinti jūsų kasdienybę. Jo pagalba galite skambinti, perskaityti trumpąsias SMS žinutes, peržiūrėti socialinių tinklų įrašus, sužinoti naujienas, sekti savo širdies ritmą ir sudeginamas kalorijas bei atlikti daugybę kitų užduočių. O visų svarbiausia, kad tokiomis funkcijomis jūs galite naudotis laisvomis rankomis, nes jūsų išmanusis draugas visuomet yra ant jūsų riešo.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir naujausiuose išmaniuosiuose laikrodžiuose veikiančių išmaniųjų asmeninių asistentų, kurių pagalba galite dar greičiau gauti jums reikalingus atsakymus, koordinates ir kitą informaciją.

Išmanusis dūmų detektorius

Nors galime būti kruopščiai apsaugoję savo namus nuo įvairių galimų pavojų, įskaitant ir gaisrą, niekuomet nėra blogai turėti ir papildomus apie pavojų įspėjančius prietaisus, iš kurių vienas gali būti išmanusis dūmų detektorius. Jis gali jus balsu įspėti apie dūmų ar gaisro pavojų tam tikroje jūsų namų vietoje. Tai suteikia dar didesnį saugumą.

Raktų ir telefono sekimo įrenginys

Tai yra nuostabus išmanusis įrenginys kiekvienam, kuris dažnai praranda savo raktus ar telefoną. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pritvirtinti sekimo įrenginį prie savo brangiausių daiktų, kad daugiau niekuomet jų nepamestumėte.

Išmanieji termostatai namams

Šiuolaikiniai išmanieji termostatai turi judesio jutiklius, kurie naudojami nustatyti, kada jūsų namuose vyksta veikla. Tokie duomenys paprastai naudojami automatiškai reguliuoti jūsų namų šildymą, kad jis būtų optimalus piko metu. Be to, visuomet galima reguliuoti namuose vyraujančią temperatūrą pagal savo skonį, kad šiluma nebūtų nei per aukšta, nei per žema. Išmaniojo termostato valdymas įmanomas tiek iš stacionarios bazės namuose, tiek ir naudojantis išmaniajame telefone įrašyta mobiliąja programėle.

Išmanus garažo vartų atidarymas

Neseniai persikėlėte gyventi į nuosavą namą su garažu? Mėgaujatės laisve ir patogumu? Tačiau jus vargina nepraktiškas garažo vartų atidarymas? Laimei, galite pasinaudoti išmaniąja programėle valdomu garažo vartų atidarymo įrenginiu, leidžiančiu nuotoliniu būdu uždaryti arba atidaryti garažo vartus. Pavyzdžiui, jei pamiršote uždaryti garažą, tai galite lengvai atlikti vos vieno mygtuko paspaudimu. Jums daugiau nebereikės skubėti grįžti namo ar skambinti kaimynui, kad atbėgtų į pagalbą ir už jus uždarytų vartus.

Išmanieji durų skambučiai

Ar jums jau seniai pabodo bėgioti prie lauko durų, kad pamatytumėte, kas skambina į duris? Jei taip, dabar atėjo metas savo namuose pasitelkti išmanųjį durų skambutį. Jis leidžia nepakylant nuo savo sofos sužinoti, kas stovi prie jūsų namų lauko durų. Kiekvienas išmanusis durų skambutis turi mikrofoną ir kamerą, siunčiant vaizdo signalą iš lauko durų į durų skambučio programėlę, kad ir kur bebūtumėte.

Be to, kai kuriuose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose durų skambučiuose yra naudojama ir veido atpažinimo technologija, kurios pagalba galima atpažinti jus arba kitus asmenis, kurie reguliariai lankosi jūsų namuose. Taip pat galite pasirinkti modelį, kuris kam nors paskambinus į jūsų duris, įrašo trumpą vaizdo klipą ir išsaugo jį internete. Taigi, net jei praleidote ir neišgirdote durų skambučio, vis tiek visuomet galėsite patikrinti, ar kas nors buvo atėjęs prie jūsų namų durų.

Išmaniosios technologijos mūsų kasdieniam patogumui

Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai išmanieji prietaisai, kuriuos mes naudojame savo namuose. Todėl akivaizdu, kad išmanieji namų įrenginiai yra labai svarbūs mūsų kasdieniame gyvenime ir gali padėti sutaupyti daugybę mūsų brangaus laiko daug svarbesnėms užduotims atlikti. Kadangi laikas yra labai brangus ir senkantis šaltinis, turėtume imtis visų įmanomų priemonių, kad galėtume jo kuo daugiau sutaupyti.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.