Kaip išsirinkti kokybišką kavą namams?

Jei kava yra skaniausias jūsų dienos gėrimas ir juo norisi mėgautis ne tik kavinėse, bet ir namuose, tuomet tikrai labai svarbu išsirinkti tokią kavą, kuri leistų gardžiuotis kiekvienu gurkšniu. Tačiau atėjus laikui išsirinkti, galima išties pasimesti ne tik tarp kavos pupelių, bet ir įvairiausių skonio variantų. Nuo rūšies ir regiono iki skrudinimo ir malimo – pateikiame jums keletą variantų, kurie padėtų išsirinkti ir savo namuose mėgautis kokybiška kava.

Pupelių rūšys

Nors kavos pupelių rūšių yra nemažai, tačiau plačiausiai naudojamos yra arabika ir robusta. Arabika pasižymi subtiliu, saldesniu skoniu ir mažesniu rūgštingumu. Jei norite lengvo kasdienio gėrimo, tuomet vertėtų rinktis šias pupeles. Tuo tarpu robusta savyje turi daugiau kofeino ir rūgštesnį bei kartesnį skonį.

Kavos auginimo vieta

Skirtingi kavos regionai pasižymi ir skirtingais skoniais. Pavyzdžiui, Centrinėje Amerikoje užauginta kava pasižymi ryškiu, rūgštesniu skoniu ir vaisių bei subtiliomis riešutų natomis. Pietų Amerikos kava yra lengvai saldi, švelnios tekstūros su medaus ir karamelės skonių užuominomis. Azijos kava yra mažo rūgštingumo ir pasižymi žemės bei medžio skonių natomis. Afrikoje augintoje kavoje vyrauja vaisių ir uogų skonių natos, gėlių aromatas. Dar vienas svarbus faktorius į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – tai kokiame aukštyje auginamos kavos pupelės. Perskaitykite pakuotę ir ieškokite dideliame aukštyje augintų pupelių, nes tai suteikia sodresnį ir turtingesnį skonį.  

Kavos skrudinimo būdas

Skrudinant kavos pupeles išryškėja pupelių skonis. Jei jums labiau patinka švelnesnio skonio kava, rinkitės sausas ir šviesesnės spalvos kavos pupeles. Šios pupelės buvo skrudintos trumpiau, todėl jos neturės kartumo. Tuo tarpu, jei labiau mėgstate intensyvesnį, drąsesnį ir kartesnį skonį, tuomet turėtumėte rinktis tarp vidutinio arba stipraus skrudinimo pupelių. Tačiau turėkite omenyje, jog kuo pupelė ilgiau skrudinama, tuo joje mažėja kofeino kiekis. Svarbu atkreipti dėmesį ir į kada pupelės buvo skrudintos. Stenkitės pirkti kuo šviežesnes ir sunaudoti per tris savaitės nuo datos, nurodančios kada pupelės skrudintos. Idealiausias skonis paprastai išsilaiko nuo 7 iki 14 dienų, vėliau jo intensyvumas ir sodrumas ima mažėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.