Kokie yra privalomi statinių priežiūros dokumentai?

Statinių techninė priežiūra yra puiki pagalba, kurios metu atliekami statinio specializuotos ir periodinės apžiūros, įvertinama statinio būklė ir atliekamas jo stebėjimas. Taip pat, jeigu yra poreikis, pateikiamos rekomendacijos statinio defektų pašalinimui, užpildoma statinio techninės priežiūros dokumentacija. Iš esmės, statinių techninės priežiūros specialistai padeda nustatyti, ar pastatas nekelia pavojaus ir yra saugus, atitinkantis reikalavimus. Statinių techninės priežiūros stebėjimo metu, patikrinami tokie dalykai, kaip statinio konstrukcijos, gaisrinės saugos įrenginiai, patalpų bei aplinkos sanitarinė būklė, galimi defektai, bei kiti nesklandumai. Jeigu aptinkami pažeidimai, tuomet sudaromas planas šių pažeidimų pašalinimui. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Reikėtų nepamiršti, jog statinių priežiūros dokumentai būna skirtingų tipų, priklausomai nuo konkrečių atvejų:

  • Nuolatiniai (pastovūs) stebėjimai, kurie būna atliekami kartą per mėnesį. Šiuo atveju specialistas atlieka įprastus pastato techninės priežiūros darbus. Specialistas įvertina pastato konstrukcijų būklę, gaisrinės saugos įrenginius bei jų būklę, aplinkos ir patalpų sanitarinę būklę, fiksuojami galimi defektai ir paruošiamas planas jų šalinimui.
  • Taip pat būna periodinės bei specializuotos apžiūros, kurių metu gali būti atliekamos kasmetinės, neeilinės apžiūros, auditas, bei kitokio tipo apžiūros.
  • Kasmetinės apžiūros dažniausiai yra atliekami pasibaigus žiemos sezonui. Šias apžiūras atlieka profesionali specialistų grupė. Šiuo atveju tikrinamos pagrindinės konstrukcijos, inžinerinė įranga, nustatomi tokie dalykai, kaip remonto poreikis bei atliekami kiti svarbūs darbai.
  • Tuo tarpu neeilinės apžiūros atliekamos įvykus stichinėms nelaimėms ar konstrukcijų bei statinio griūties ir kitokiais atvejais. Šią apžiūrą taip pat atlieka patyrusi specialistų grupė.

Labai svarbu, jog statinių techninės priežiūros darbus atliktų tik šios srities specialistai, turintys ilgalaikę patirtį, išmanantys savo darbą. Norint rasti tokius specialistus, ieškokite internetu. Jame galėsite atrasti jums labiausiai tinkančią įmonę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.