Kam naudojami medienos impregnantai?

Giluminiu vakuumu impregnuota mediena gali išlikti nepakitusi 15 ir daugiau metų, net ir nuolat kontaktuojant su žeme ir vandeniu. Gilus vakuuminis impregnavimas plačiai naudojamas: tvoros elementams, tiltams, terasoms, stogo konstrukcijoms. Tai geriausias būdas prailginti medienos ilgaamžiškumą.

Medienos impregnantų veikimas

Impregnantas giliai įsiskverbia į minkštus, pažeidžiamus medienos audinius ir apsaugo juos nuo išorinio poveikio. Apdorojimo įrangą sudaro aukšto slėgio cilindras (autoklavas) ir rezervuaras, naudojamas cheminiam tirpalui maišyti ir laikyti, kuris bus naudojamas procese.

Kaip vyksta impregnavimas?

Impregnavimo procesas vyksta taip:  Mediena sandėliuojama aukšto slėgio cilindre (autoklave). Iš cilindro pašalinamas oras. Taip susidaro neigiamas slėgis, reikalingas medienos ląstelėms (poroms) atsidaryti. Pasiekus reikiamą slėgį, perdirbimui naudojama cheminė medžiaga įpurškiama į aukšto slėgio cilindrą (autoklavą). Užpildžius balioną aukšto slėgio siurblys pakelia slėgį iki reikiamo lygio (apie 12 bar.). Šis slėgis reikalingas tam, kad impregnavimo tirpalas giliai įsigertų į medieną. Kai pasiekiamas norimas impregnavimas, tirpalas pumpuojamas atgal į baką, naudojamą cheminėms medžiagoms laikyti. Kai cilindras ištuštėja, iš naujo sukuriamas vakuumas. Šis procesas uždaro medienos ląsteles ir pašalina cheminio tirpalo perteklių. Tada baigiamas impregnavimo procesas ir galima išvežti medieną.

Medienos džiovinimas

Po to mediena džiovinama džiovykloje arba kelias dienas laikoma pastogėje, todėl aktyvioji impregnavimo medžiaga užsifiksuoja medienoje. Impregnavimo procesas užtrunka iki 4 valandų, priklausomai nuo pasirinkto impregnavimo tipo bei medienos rūšies, jos išmatavimų ir drėgmės. Šį procesą galima atlikti rankiniu būdu, tačiau šiuolaikinėje įrangoje jis valdomas automatiškai. Norimas impregnavimo ciklas užprogramuojamas kompiuteriu. Kompiuteris siunčia informaciją į elektros sistemas, kada reikia įjungti ir išjungti siurblį, kada atidaryti ir uždaryti vožtuvus. Stogas – viena svarbiausių konstrukcinių ir architektūrinių pastato dalių. Pagrindinė jo paskirtis – apsaugoti konstrukciją nuo atmosferos kritulių, saulės, temperatūros pokyčių, vėjo ir triukšmo. Todėl kokybiški impregnantai yra labai svarbu, norint apsaugoti svarbius medienos gaminius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.