Kaip apsaugoti šunis nuo karščio vasarą?

Šunys gali patirti mirtiną šilumos smūgį per kelias minutes. Skirtingai nei žmonės, šunys negali prakaituoti per odą, todėl jie kvėpuoja ir leidžia šilumą per letenų pagalvėles ir nosį, kad sureguliuotų kūno temperatūrą ir vėsintų. Įsivaizduokite, kad karštą vasaros dieną dėvite storą žieminį paltą ir suprasite, kodėl šunys taip lengvai pasiduoda šilumos smūgiui.

Šilumos smūgio požymiai šunims yra kolapsas, per didelis dusulys ir varvėjimas.

Jei įtariate, kad jūsų augintinis kenčia nuo šios ligos, perkelkite jį į vėsią vietą, geriausia su skersvėjais, suvilgykite kailį vėsiu – neužšąlančiu – vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Kai šuo pajunta šilumos smūgio požymius, žala dažnai jau būna padaryta, todėl labai svarbu to išvengti.

Šunys karštuose automobiliuose

Šunys greitai pasiduoda šilumos smūgiui. Kaip ir aukščiau, jie negali prakaituoti taip pat, kaip žmonės gali ir negali taip lengvai atsivėsinti, kaip mes galime. Automobilis gali labai greitai tapti orkaite net tada, kai oras nesijaučia toks šiltas. Kai lauke 22°C – per valandą – temperatūra automobilyje gali pasiekti nepakeliamą 47°C.

Ar galiu išdaužti langą, kad išlaisvinčiau šunį iš įkaitusio automobilio?

Jei automobilyje matote nelaimės ištiktą šunį, oficialiai patariama nedelsiant skambinti 112 ir kreiptis į policiją. Nelaimės ištiktas šuo įkaitusiame automobilyje yra avarinė situacija ir policija patars, ką daryti pagal situaciją.

Priklausomai nuo situacijos rimtumo, policija gali atvykti ir įsilaužti į automobilį, kad prieitų prie šuns, arba patarts kaip tai padaryti. Jei nuspręsite įsilaužti į automobilį be tinkamo pagrindo, tai gali būti vertinama kaip nusikalstama žala ir jums gali tekti ginti savo veiksmus teisme.

Paskambinkite policijai numeriu 112 ir pasakykite, ką ketinate daryti ir kodėl. Nufotografuokite ir (arba) nufilmuokite nelaimės ištiktą šunį ir liudininkų vardus bei mašinos numerius. Taip pat, pagelbėti augintiniui gali ir specialios prekės šunims, kurios padės greičiau atsigauti po šilumos smūgio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.