Tautinio paveldo molio gaminiai

Maroko miestas Safi garsėja savo spalvinga keramika. Maždaug 300 kilometrų nuo Rabato esantis pakrantės miestas laikomas šalies keramikos pramonės centru. Safi miestui būdinga tradicinė ir moderni keramika, pasižyminti aukšta kokybe, todėl žmonių, norinčių įsigyti šį gaminį, paklausa yra didelė. Safi nuo seno garsėja savo gaminių kokybe. Molio gaminiai populiarūs ne tik Maroko mieste, bet ir kituose pasaulio miestuose.

Molis dedamas į vandenį ir paliekamas 48 valandoms, kad taptų pasta. Tada pasta minkoma kojomis saulėtoje terasoje ir paliekama dar vieną dieną, kad išdžiūtų plokštėse. Tada pasta dar kartą minkoma, o tada nunešama į puodžiaus ratą, kur iš jos formuojami dubenys, vazos, lėkštės ir puodeliai. Galiausiai jis dekoruojamas, emaliuojamas ir 5 valandas kaitinamas 960°C temperatūroje, po to reikia pailsėti apie 20 dienų.

Šį darbą atlieka daugiau nei 2000 puodžių, susibūrusių į šiam amatui skirtą rajoną, vadinamą Puodžių kalneliu, kuriame veikia daugiau nei 200 dirbtuvių. Safi miesto molis yra žinomas visame pasaulyje dėl čia turimų žaliavų, todėl jį lengva minkyti, o kai su juo dirbame, jis yra labai lankstus, o šios medžiagos yra Safi mieste ir jas lengva gauti.

Safi keramikai, didžiuojasi, nes vis dar laikosi tradicinių ir paprastų darbo būdų ir šio metodo, kurį paveldėjo iš savo protėvių, ir nepaisant to, kad esame technologijų eroje, tačiau žmonės visada skatina šiuos tradicinius darbo būdus, nesvarbu, ar molio minkymą, ar spalvų maišymą.

Mieste yra Maroko nacionalinis keramikos muziejus, kuriame eksponuojama 600 keramikos kūrinių, kuriuos per šimtmečius sukūrė vietiniai amatininkai iš Safi ir kitų miestų, tokių kaip Fezas. Kasmet muziejų aplanko nuo 2000 iki 6000 lankytojų. Saidas Chemsi, muziejaus istorikas ir kuratorius, sako, kad žmonės, atvykstantys į Safį nusipirkti keramikos, dažnai užsuka į muziejų ir tyrinėja stilių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.