Kaip užkirsti kelią pelėsio plitimui savo nuosavame name

Niekuomet nėra malonu savo namuose aptikti pelėsį. Jis ne tik atrodo neestetiškai, tačiau ir kenkia mūsų sveikatai, namų aplinkai bei rodo apie mūsų namuose egzistuojančias problemas, pvz., pernelyg didelę drėgmę. Tačiau gera žinia yra ta, kad pelėsį kiekvienas nuosavo namo savininkas gali suvaldyti pasitelkdamas keletą nesudėtingų priemonių. Todėl pateikiame jums ne vieną patarimą, kuris padės lengviau atsikratyti jūsų namuose atsiradusio pelėsio.

Valdykite drėgmės lygį

Pelėsiui augti reikia drėgmės, o dažniausiai jis susidaro, kai vėsus oras susilieja su šiltu. Palaikydami tinkamą drėgmės lygį, galite užtikrinti, kad pelėsiui bus sunku formuotis ir plisti. Per didelė drėgmė gali paskatinti pelėsio augimą, o per maža – niežulį ir odos sausumą bei įvairių virusinių ligų plitimą. Rekomenduojamas drėgmės lygis skiriasi, tačiau manoma, kad optimalus drėgmės lygis yra 30-60 %.

Oro tarpo šiltinimas biria mineraline vata

Oro tarpo šiltinimas biria vata yra labai veiksmingas šiuolaikinis būdas optimaliam namo mikroklimatui palaikyti. Visiems puikiai žinoma, kad oro tarpe kaupiasi drėgmė, todėl ima pelyti vidinės jūsų namo sienos. Be to, dėl oro tarpo atsiranda sąlygos cirkuliuoti ir šaltam orui, patenkančiam į jūsų būsto vidų. Dėl šios priežasties jūsų būstas gali labai greitai atšalti, nulemiant ir didesnes šildymo sąnaudas bei mažesnį komfortą.

Tuo tarpu, jei oro tarpas bus apšiltintas biria mineraline vata, galima labai greitai sustabdyti pelėsio plitimą, tokiu būdu eliminuojant ir minėtą šalto oro patekimo į jūsų namus problemą. Visa tai užtikrina, kad šiluma namuose išsilaikytų ilgiau ir jums būtų daug jaukiau gyventi savo nuosavame name.

Biri mineralinė vata, kuri yra naudojama oro tarpo šiltinimui, negeria drėgmės, laikui bėgant nesukrenta, puikiai kvėpuoja ir yra ilgaamžis sprendimas, kurį galima pasitelkti bet kokioms sienų konstrukcijoms. Be to, kad oro tarpo šiltinimas biria vata padeda atsikratyti pelėsio, tai taip pat padeda geriau izoliuoti garsą, sumažina šilumos energijos suvartojimą net iki 40 %, padidina namų šilumą (vidutiniškai 2-5 laipsniais) ir namuose juntamą jaukumą.

Geresnis patalpų vėdinimas

Egzistuoja keletas būdų, kaip nedideli vėdinimo įpročių pakeitimai gali padėti išvengti pelėsio:

  • Įsitikinkite, kad visus vonios kambarius ir kitas drėgmės turinčias patalpas bei drėgmę sukeliančius šaltinius vėdinate į pastato išorę.
  • Prireikus naudokite oro kondicionierius ir oro sausintuvus, kurie padeda kovoti su drėgme.
  • Kur įmanoma, padidinkite vėdinimą, ypač tose patalpose, kuriose gali atsirasti pelėsis.
  • Gamindami maistą ir plaudami indus naudokite garų surinkėją, tokiu būdu išvengdami drėgmės pertekliaus.

Tvarka ir švara

Manėte, kad tai neturi nieko bendro su pelėsiu? Klydote. Visuomet pašalinkite ant grindų, kilimų ir kiliminių dangų išsiliejusį vandenį ar skystį ir palaikykite namuose švarą bei tvarką, tokiu būdu ne tik gyvendami švaresniuose ir jaukesniuose namuose, tačiau taip pat ir užkirsdami kelią pelėsio atsiradimui.

Atkreipkite dėmesį į nuotėkius

Kadangi pelėsis klesti drėgnoje aplinkoje, nenuostabu, kad vandens nuotėkis ir vandens žala gali būti puiki vieta jam plėstis. Drėgmės perteklius jūsų namuose gali atsirasti ir dėl nuotėkio, lietaus, prasiskverbiančio pro langus ir rūsius, ar net dėl kylančios drėgmės iš pirmųjų aukštų. Todėl jei pastebėjote nuotėkį, pasistenkite jį kuo greičiau pašalinti.

Patikrinkite savo pastato konstrukciją

Pasirūpinkite, kad lietus nesukeltų problemų jūsų gyvenamajam namui, įsitikindami, kad pastato konstrukcija ir išorinė aplinka yra nuožulni. Tai padeda išvengti lietaus vandens kaupimosi prie paties namo, tokiu būdu išlaikant jį sausą. Tai pasiekti jums gali padėti ir jūsų namui tinkami vandens latakai. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.