Patikimiausia priemonė namų apsaugai – signalizacija

Photo by Henry & Co. on Pexels.com

Norint užtikrinti namų saugumą nėra geresnės priemonės už patikimą signalizaciją. Tinkamai paruoštas signalizacijos komplektas su visais davikliais gali saugoti jūsų namus 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę be jokios papildomos priežiūros ar aptarnavimų. Dažniausiai signalizacijos skirstomos į dvi dideles kategorijas: belaidės ir laidinės, kurių patikimumas skiriasi, tačiau kiekviena iš jų turi savų pliusų ir minusų.

Nedideliems objektams – belaidė signalizacija

Turint nedidelę sodybą ar mažą namelį nėra būtinybes vedžiotis ilgus kabelius, kurie ne tik, kad nėra labai patogūs, bet ir jų pravedimas sudaro ne mažą, o kartais ir didesnę kainos dalį nei pati signalizacija. Mažiems objektams apsaugoti vienas geriausių pasirinkimų yra belaidės signalizacijos. Pasirinkus tokį signalizacijos tipą nereikės vedžioti kabelių nuo signalizacijos centralės iki visų daviklių. Davikliai tokiose signalizacijos sistemose veikia su baterijomis, kurių užtenka 1-2 metų laikotarpiui. Brangesnių signalizacijų daviklių veikimo laikas su baterijos dar ilgesnis. Vienas populiariausių belaidžių signalizacijų gamintojų Ajax savo daviklių veikimo laiką nurodo net iki 7 metų. Dar vienas iš belaidžių signalizacijų privalumų yra jų išmanumas. Dauguma belaidžių signalizacijų yra valdomos ne tik SMS ar skambučių pagalba, bet ir programėlių esančių išmaniuosiuose telefonuose pagalba. Jų valdymui, daviklių pajungimui ir kitoms funkcijoms įgyvendinti dažniausiai užtenka vos kelių mygtukų paspaudimų, o tinkamai parinkus ir sumontavus tokią signalizaciją ji niekuo nenusileis laidinei sistemai.

Laidinės signalizacijos gyvenamiesiems namams ir dideliems objektams

Jei namuose dar tik vyksta statybos ar kiti remonto darbai, labai svarbu pagalvoti ir apie signalizaciją. Tol kol būsto apdaila dar nepadaryta vertėtų iš anksto prasivesti reikalingus kabelius signalizacijos davikliams. Būtina iš anksto numatyti vietas, kur bus įrengiami judesio, langų/durų atidarymo, dūmų, dūžio ir kiti davikliai, kurie užtikriną saugumą. Laidinės signalizacijos vartotojų yra vertinamos dėl aukšto jų patikimumo ir tikslumo. Turint laidinę signalizaciją galima būti tikru, kad užfiksuotas signalas bus garantuotai perduotas į valdymo bloką, o iš jo tiesiai sistemos savininkui. Laidinės signalizacijos perduodamų signalų neblokuoja sienos, langai, oro sąlygos ar kiti objektai, todėl patikimumas yra didesnis nei belaidžių sistemų. Būtent dėl šios priežasties, turint galimybę prasivesti reikiamus laidus reikėtų rinktis laidinę signalizaciją.

Rinkdamiesi signalizaciją atidžiai įvertinkite objektą ir dominančią signalizaciją. Jei nuspręsite rinktis belaidį sprendimą pasitikrinkite ar visi davikliai galės tinkamai veikti, ar atstumai nebus per didelį ar per daug sienų neslopins daviklių signalo perdavimo atstumo. Įsirenginėdami ar statydami naujus namus įvertinkite ne tik namų dizainą ar patogumus, bet ir nepamirškite namų saugumo. Dar remonto darbų pradžioje numatykite vietas signalizacijos davikliams ir prasiveskite jiems laidus. Taip užtikrinsite savo ir savo turto saugumą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.