Šunų maistas ir paplitę mitai: kaip atskirti tiesą nuo melo?

Photo by cottonbro on Pexels.com

Naminių gyvūnėlių savininkai gauna daug klaidinančios informacijos apie šunų mitybą. Tai gali kelti pavojų gyvūno gerovei sveikatai. Norėdami padėti to išvengti, atskleidžiame populiariausius su augintinių mityba susijusius mitus.

1 mitas: daug baltymų turinti gyvūno mityba yra pranašesnė.

Naminių gyvūnėlių parduotuvėse dažnai parduodami dietiniai produktai, kuriuose yra nuo 25 iki 35 proc. baltymų, o tai yra gerokai daugiau nei reikalaujama 18 %. Baltymų perteklius ne tik gali virsti riebalais, bet ir kai kuriems naminiams gyvūnėliams gali sukelti vidurių pūtimą arba periodiškai blogas išmatas (neidealios konsistencijos išmatos. Turėtumėte sugebėti lengvai paimti išmatas nepalikdami netvarkos ar šlapios vietos). Svarbu baltymų kokybė, o ne kiekis. Valgyti daugiau prastos kokybės baltymų nėra geriau, o turintys daugiau baltymų nereiškia, kad baltymai yra virškinami ar šunų maistas bus geresnis augintiniui.

2 mitas: kuo daugiau ingredientų maisto sudėtyje, tuo geriau.

Kartais gyvūnų šeimininkai mano, kad ilgas vaisių, daržovių ir kitų sudedamųjų dalių sąrašas yra sveikesnis jų augintiniams. Deja, gausus ingredientų sąrašas dar neatskleidžia, kokių maistinių medžiagų vaisiai, daržovės ir kiti produktai suteiks Jūsų šuniui. Kai kurios maistinės medžiagos naudojamos kaip antioksidantai, padedantys išsaugoti maistą, todėl gausus sudedamųjų dalių sąrašas toli gražu nedaro ėdalo įvairesniu ir sveikesniu. Verčiau pasitarkite su veterinaru, kuris atsižvelgs į Jūsų augintinio individualias savybes ir pasiūlys geriausią sprendimą racionui.

3 mitas: ekologiškas maistas yra sveikesnis.

Žodžiai, tokie kaip „natūralus“, „ekologiškas“ ir „holistinis“, šiuo metu yra populiarūs kalbant apie žmonių maistą, tačiau gyvūnų prekės irgi ne išimtis. Taigi, ar ekologiški maisto produktai šunims iš tikrųjų yra sveikesni? Veterinarų teigimu, nebūtinai. Nėra tyrimų, patvirtinančių teiginius, kad natūralūs ar ekologiški maisto produktai suteikia geresnių maistinių medžiagų.

4 mitas: šalutiniai produktai (subproduktai) yra atliekos.

Kartais šeimininkai mano, kad subproduktuose (pavyzdžiui, jaučio kepenyse, vištų širdelėse, skrandyje ir pan.) yra daug nereikalingų elementų ir tokių produktų vartojimas gyvūnui gali sukelti žalos. Tačiau tyrimai rodo, kad tokie šalutiniai produktai yra lengvai virškinami ir turi daug maistinių medžiagų, kurios svarbios šuns raumenų ir kitų sistemų veiklai.

5 mitas: grūdai kenkia šunims.

Nesunku pastebėti, kad šiuo metu sparčiai populiarėja šunų dietos be glitimo, tačiau ar grūdai iš tiesų nereikalingi Jūsų augintiniui? Daugelio veterinarų teigimu, yra priešingai: grūdai turtingi angliavandeniais ir baltymais, todėl šunų maistui suteikia daug vertingų medžiagų, energijos, svarbūs raumenų darbui ir audinių struktūroms bei ląstelių regeneracijai. Žinoma, jeigu Jūsų šuo jautrus glitimui, tinka begrūdės maisto alternatyvos, tačiau ši būklė yra gana retas reiškinys, kurį nustatyti gali tik veterinaras.

Kalbant apie šuns maistą, taip pat svarbu tinkamai pasirinkti prekės ženklą. Nuo gamintojo priklauso žaliavų kokybė, maistinių medžiagų ir vitaminų balansas. Jeigu ieškote kokybės ir gyvūno komforto, orientuokitės į Royal Canin ir panašaus lygio produktus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.