Apšvietimas interjere: naudingi patarimai renkantis apšvietimą savo būstui

Kadangi daug laiko praleidžiame vidaus patalpose ir neretai Lietuvoje susiduriame su natūralios šviesos stygiumi, būtina pasirūpinti tinkamu būsto apšvietimu, kuris būtų ne tik derantis mūsų interjere, tačiau taip pat ir labai praktiškas bei funkcionalus. Todėl šiandien dalijamės su jumis keliais apšvietimo patarimais, padėsiančiais užtikrinti, kad apšvietimas interjere būtų optimalus ir kokybiškas.

Kiekviename kambaryje pasirūpinkite įvairiu apšvietimu

Bendra bet kurio būsto interjero apšvietimo taisyklė yra ta, kad kiekviename kambaryje reikia turėti kelių lygių apšvietimą. Pavyzdžiui, įsivaizduokite virtuvę su šviestuvais virš virtuvės salos ir tiksliniu apšvietimu po virtuvinėmis spintelėmis. Toks apšvietimo derinys patalpas pavers funkcionalesnėmis.Vienos lemputės viduryje kambario tikrai neužtenka.

Kai tik įmanoma, naudokite šviesos reguliatorius

Kai įrenginėjate apšvietimą, apsvarstykite galimybę naudoti šviesos intensyvumo reguliavimui skirtą technologiją. Tai gali būti ypač naudinga virtuvėje ar svetainėje, kur šviestuvų skleidžiamą šviesą paprastai norime reguliuoti dažniau.

Įrengę šviesos reguliatorius pajusite daug privalumų, įskaitant didesnį produktyvumą, mažesnį energijos suvartojimą, mažesnes išlaidas ir geresnį patalpų pritaikomumą skirtingų užduočių atlikimui. Įsivaizduokite, kad galite pritemdyti šviesą, kai žiūrite mėgstamą filmą, arba padidinti šviesą virtuvėje, kai gaminate vakarienę.

Strategiškai apgalvokite apšvietimo išdėstymą

Rinkdamiesi patalpų apšvietimą pagalvokite apie konkrečios patalpos funkciją ir pagrindines zonas.

Svetainė

Įrenkite daugiau netiesioginio apšvietimo, kad erdvėje būtų ramiau. Šalia sofos ar fotelio numatykite stalinius šviestuvus. Jei turite aukštas lubas, derinkite apšvietimą ant lubų ir sienų, kad kambarys atrodytų ramesnis ir lankytojai nesijaustų pasimetę didelėje atviroje erdvėje.

Valgomasis

Įrenkite tokį apšvietimą, kad valgomojo stalas taptų šviesiausia kambario vieta. Tai patrauks žmonių dėmesį ir jie norės drauge susiburti prie stalo. Tokiu atveju gali būti naudojamos ir skirtingų spalvų Osram lemputės, atsižvelgiant į tai, kokį rezultatą norima pasiekti.

Koridoriai

Įrenkite šviestuvus ant koridorių sienų, kad praėjimai būtų saugūs ir patogūs. Priklausomai nuo koridorių išplanavimo, jų pločio ir dizaino, galite derinti įleidžiamąjį apšvietimą, architektūrinį apšvietimą arba pasirinkti šiuolaikiškus lubinius šviestuvus. Jei koridoriuje yra laiptai, lemputės turi būti išdėstytos taip, kad nesusidarytų šešėliai ar optinės iliuzijos galinčios parklupdyti namiškius ar svečius.

Virtuvė

Virtuvėje neturėtų stigti lubinio apšvietimo ir apšvietimo sprendimų po virtuvinėmis spintelėmis, kad būtų taip pat patogu virti arbatą, kaip ir ruošti gurmaniškus patiekalus.

Miegamasis

Įrenkite netiesioginį apšvietimą ant naktinių staliukų arba naudokite sieninius šviestuvus, kad sukurtumėte švelnesnę ir intymesnę atmosferą.

Įleidžiamas apšvietimas arba atviri apšvietimo elementai

Įleidžiamo apšvietimo struktūra yra paslėpta, todėl naudojamasi tik pačia šviesa, nes nėra jokių architektūrinių detalių. Tai labai praktiška minimalistiniuose ir moderniuose interjeruose dėl estetinių priežasčių. Tai taip pat gana praktiška namuose, kuriuose yra žemos lubos, o kabantys šviestuvai gali kelti nepatogumų.

Jei norite, kad jūsų namuose būtų naudojamas įleidžiamas apšvietimas, šį sprendimą turėtumėte priimti iš anksto, nes tai turės įtakos atliekant vidaus apdailą ir išvedžiojant elektrą.

Pirmiausia išsirinkite pagrindiniam apšvietimui skirtus šviestuvus

Pirmiausia visuomet vertėtų išsirinkti didžiausius ir pagrindinius apšvietimo elementus. Tokie šviestuvai turėtų papildyti bendrą kambario dizainą ir spalvinę schemą.

Apšvietimo pagalba padidinkite patalpų funkcionalumą

Tinkamo apšvietimo pagalba neabejotinai galite paversti kambarius jaukesnius ir patogesnius:

  • Svetainės kambario kampe sukurkite skaitymo kampelį su staline lempa.
  • Drabužinėje įrenkite apšvietimą aplink batų ir papuošalų zonas, kad būtų lengviau juos matyti ir pasirinkti.
  • Jei mėgstate skaityti lovoje, miegamajame virš lovos galvūgalio įrenkite įleidžiamąjį apšvietimą.
  • Namų erdvėje, kurioje eksponuojate įvairius meno kūrinius, įrenkite architektūrinį apšvietimą.

Apšvietimą naudokite ne tik konkrečioms funkcijoms atlikti

Galvodami apie apšvietimo planą, pagalvokite apie tai, kaip apšvietimą galite panaudoti, kad pabrėžtumėte tam tikras savo būsto savybes, kurias jūs laikote asmeniškesnėmis, pvz., knygų kolekciją, šeimos nuotraukas ar kitas brangias šeimos relikvijas.

Nepaisant to, ar būtų pasirinkti lubiniai šviestuvai, Osram žibintai, sieniniai šviestuvai, įleidžiami šviestuvai ar bet kurio kito tipo apšvietimas, labai svarbu užtikrinti, kad jis būtų praktiškas, atitinkantis būsto vidaus interjerą ir suteikiantis namams daugiau jaukumo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.