Nuo ko priklauso rekuperacinės sistemos įrengimo kaina?

              Atsižvelgiant į didelį šilumos rekuperacinės ir vėdinimo sistemų tipų asortimentą, taip pat į įvairius pastatų energijos poreikius, sunku tiksliai apskaičiuoti sistemos įrengimo kainą. Taip pat yra keletas konkrečiai vietai būdingų veiksnių, kurie turės įtakos šilumos atgavimo sistemos įrengimo išlaidoms. Jie apima: esamos vėdinimo sistemos sudėtingumas, katilo tipas, prieiga prie vamzdynų ir kt., reikalingų statybos/renovacijos darbų apimtis. Nepaisant susijusių kintamųjų, galima apytiksliai įsivaizduoti, kiek galite tikėtis mokėti. Už vietinę MVHR sistemą galite mokėti apie 2 000–4 000 eurų, nors šis skaičius gali būti šiek tiek didesnis modernizavimo projektų atveju, atsižvelgiant į galimus įrengimo sunkumus. Į šią kainą paprastai įeina visos dalys (šilumokaitis, ortakiai, valdymo pultas ir t. t.), montavimas, taip pat sistemos suprojektavimas, kad jis atitiktų jūsų būstą (nors kai kurios įmonės už tai gali imti papildomą mokestį).

           Šilumos rekuperavimo sistemą galima įsirengti ir pačiam, jei esate „pasidaryk pats“ kompetentingas, tačiau norint užtikrinti optimalų efektyvumą, geriausia pasitelkti specialią montavimo įmonę. Sunkiau apskaičiuoti šilumos atgavimo ir vėdinimo sistemos įrengimo išlaidas komerciniuose ar biurų pastatuose, nes jos gali labai skirtis. Nepaisant to, sistema, įrengta vidutinio dydžio biurų pastate, gali kainuoti nuo 7 000 iki 12 000 eurų. Efektyvesnė rotacinių šilumokaičių sistema kainuos šiek tiek daugiau. Vėlgi, atskiri veiksniai turės įtakos įrengimo kainai, o modernizavimas beveik visada bus brangesnis.

              Rekuperacinės sistemos kaina gali kisti nuo jūsų reikalavimų ir poreikių. Tokiais atvejais, specialistui  tinkamai įvertinus jūsų poreikius, norus, galimybes ir pačias patalpas, jis galėtų jau apytiksliai paskaičiuoti kiek jums kainuotų tokia rekuperacinė sistema ir jos įrengimas, įskaitant visus specialistų darbus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.