Eksterjero idėjos su lauko šviestuvais

Namų kiemo ir sodo apšvietimas yra ne tik praktiškas, bet ir estetinis sprendimas. Apšviesti takai ir įvažiavimai tampa saugesni, o augalai sutemus virsta magiška puošmena. Išorinis namo apšvietimas daugiausia atlieka praktines funkcijas ir skatina saugumo jausmą, o sumaniai panaudoję sodo apšvietimą galite išryškinti erdvę, kuri sutemus tampa žavinga ir jauki.

Paryškindami sieną atitinkama šviesos spalva, galite visiškai pakeisti jos išvaizdą ir spalvą. Taip pat galite nukreipti ryškią šviesą į svarbų sodo elementą arba žaisti su šešėliais, apšviesdami, pavyzdžiui, didelį, dekoratyvų medį iš apačios. Naudodamiesi apšvietimo gudrybėmis, sutemus savo namui ir kiemui galite suteikti visiškai naują išvaizdą.

Svarbiausia namo išorės apšvietimo vieta yra įvažiavimas į kiemą. Kartais užtenka vienos didelio šviesos intensyvumo lempos, kuri įsijungia juntant konkrečioje srityje. Taip pat galite naudoti paties vartų ar skambučio apšvietimą, o virš įėjimo durų pakabinti sieninį šviestuvą.

Takus, alėjas ir įvažiavimus geriausia apšviesti vienoda, nekrentančia šviesa. Šviesa turi kristi ant paviršiaus horizontaliai ir apšviesti tik tako plokštumą. Taip pat galite naudoti į žemę pastatytus žibintus ar prožektorius, kurių šviesa slysta paviršiumi. Bet kokie aukštesni laiptai turėtų būti taip pat tinkamai apšviesti naktį, taip užtikrinsite savo saugumą.

Terasos, pavėsinės, tai vietos, kuriose leidžiate jaukius pasisėdėjimus su šeima ar draugais, todėl čia jaukus apšvietimas itin aktualus.Tokiose zonose patartina rinktis silpną ir išsklaidytą šviesą. Pavėsinėse ir kitose dengtose vietose reikėtų vengti viršutinio apšvietimo, geresnis bus šoninis apšvietimas, stalinės lempos. Šviesa, nukreipta į lubas, suteiks švelnų ir išsklaidytą efektą.

Sodo erdvėje auginami dekoratyviniai augalai, gali atrodyti ypač įdomiai sutemus, jei naudosite efektyvų apšvietimą. Viena iš idėjų gali būti integruoti prožektorius, šviečiančius aukštyn arba nukreiptus į augalus iš tolo. Apšviečiant tvenkinius galima išbandyti įvairias spalvas skleidžiančias LED lempas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.