Difuzorius: kokį pirkti peršalimų sezonui rudenį ir žiemą

Autorius Kvapų namai

 

Į Lietuvą atslinkus rudeniui, vis šaltėjant orams ieškome būdų, kaip saugotis nuo peršalimų. Difuzorius ir eterinių aliejų garinimas – puiki pagalbinė priemonė. O koks difuzorius geriausiai tiktų jums? Dalinamės informacija ir patarimais.

Renkantis reiktų žinoti, kad difuzoriai būna kelių tipų:

 1. Difuzorius-nebulizatorius
 2. Ultragarsinis difuzorius
 3. Šildantis difuzorius
 4. Difuzorius su ventiliatoriumi
 5. Belaidžiai difuzoriai
 6. Rankų darbo/ naminiai difuzoriai.

DIFUZORIAI GARINANTYS BE VANDENS

 1. Difuzorius-nebulizatorius

Šie difuzoriai garina eterinius aliejus be vandens. Nuo kitų difuzorių jie skiriasi ir tuo, kad nenaudoja šilumos, jų sudėtyje dažniausiai nėra plastiko – tik medis arba stiklas.

Eteriniai aliejai nebulizatoriuje paskleidžiami kartu su aukšto slėgio oro srautu. Taip ne tik išsaugomos eterinių aliejų terapinės savybės, bet taip pat valomas ir neigiamais jonais pripildomas patalpų oras.

Nebulizatoriais atliekama aromaterapija yra intensyvi, tad labiau tinka didesnėms (100 m2) patalpoms. Taip garinami eteriniai aliejai ilgai išsilaiko kvėpuojamame ore.

Pagrindinis šių difuzorių minusas – garsus veikimas ir trapumas. Palyginus su kitais difuzoriais, nebulizatorius yra gana triukšmingas, dėl to jo negalėsite naudoti naktį ar patalpose, kuriose norėsis tylos. Taip pat labai trapios yra stiklinės nebulizatoriaus dalys.

 • Šildantis difuzorius

Tai keramikiniai difuzoriai, kurie eterinius aliejus garina švelniai šildant. Garintuvai įkaista iki ne daugiau kaip 40 laipsnių temperatūros, ant jų užlašinami eteriniai aliejai. Nuo šilumos kvapų molekulės sklinda aplinkoje. Toks difuzorius aliejus ore paskleidžia kiek lėčiau. Įprastai jie kainuoja mažiau nei kiti difuzoriai, tačiau juos reikia prižiūrėti: po garinimo nuvalyti paviršių, saugoti, kad keramikinis difuzorius nesudužtų, nelaikyti įjungus nuolatos.

Šildantis difuzorius dažniausiai veikia visiškai be garso.

 • Difuzorius su ventiliatoriumi

Difuzoriai su ventiliatoriumi taip pat garina eterinius aliejus, nenaudojant vandens. Šie difuzoriai eterinius aliejus paskleidžia itin greitai. Tinka naudoti tiek namuose, tiek didesnėse viešose erdvėse.

Difuzoriai su ventiliatoriumi nedrėkins patalpų. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kiek garso skleidžia veikdami.

DIFUZORIAI, ETERINIUS ALIEJUS GARINANTYS SU VANDENIU/ DIFUZORIAI-DRĖKINTUVAI

 •  Ultragarsinis difuzorius

Ultragarsinis difuzorius elektroniniais dažniais sumaišo vandenį su eteriniais aliejais ir mišinį paskleidžia į orą. Ultragarsu aliejus suskaidomas į mažas daleles – į orą paskleidžiama švelni vandens ir eterinių aliejų migla.

Ultragarsinio difuzoriaus pagrindinis privalumas: tuo pačiu ne tik paskleidžia eterinius aliejus, bet taip pat ir drėkina patalpas. O tai ypač aktualu Lietuvoje šildymo metu. Tik atkreipkite dėmesį, kiek vandens reikia pilti į pasirinktą difuzorių – drėkintuvą. Jei jis išgarina vos 100 ml vandens, pagrindinė jo funkcija bus kvapų paskleidimas, o drėkins tik šiek tiek, pvz., aplinką šalia lovos.

Taip pat ultragarsinis difuzorius skleidžia labai mažai triukšmo. Dėl tylaus veikimo jį galima įjungti ir nakčiai. Tinka mažesnėms patalpoms, ramiai aromaterapijai. Kvapai bus paskleidžiami lėtai.

Ultragarsiniuose difuzoriuose dažniausiai būna įmontuotas apšvietimas – tad prietaisas tampa stilinga interjero detale. Galima išsirinkti iš daugybės skirtingo dizaino ultragarsinių difuzorių ir prisitaikyti prie savo namų interjero.

Ultragarsiniai difuzoriai gali netikti tiems, kurių namuose ir taip drėgna. Jei nenorite papildomai drėkinti patalpų, rinkitės difuzorius, kurie eterinius aliejus skleidžia be vandens.

KITI DIFUZORIAI

 • Belaidis difuzorius

Labai patogūs, inovatyvūs belaidžiai difuzoriai suteikia galimybę eteriniais aliejais mėgautis visur. Belaidžius difuzorius galėsite lengvai pernešti iš vieno kambario į kitą, nereikės rūpintis laido ilgiu.

Norintiems kvapus gabentis su savimi, siūlome atkreipti dėmesį į nešiojamuosius difuzorius (su USB jungtimi, telpančius į rankinę, tinkančius automobiliams).

 • Rankų darbo/ naminiai difuzoriai

Eterinius aliejus namuose garinti galima ir neturint difuzoriaus. Tiesiog užlašinkite kelis lašus ant popierinės nosinaitės, kankorėžio, vilnos ar molio ir padėkite ant lentynos arba radiatoriaus. Tai vadinamoji pasyvi difuzija. Eteriniai aliejai nuo šilumos garuos lėtai, tad tokį metodą galite naudoti kasdien.

Įvairūs difuzoriai taip pat parduodami „Kvapų namų“ internetinėje parduotuvėje.

Į ką dar reiktų atkreipti dėmesį perkant?

Kuomet išsirinksite jums tinkamiausią difuzoriaus tipą, turėtumėte įvertinti:

 1. Kiek garso skleidžia difuzorius?
 2. Ar lengva prižiūrėti: kaip išsivalo dalys, kaip pripilti vandens?
 3. Kokio dydžio vandens talpa? Ar tikrai turi eterinių aliejų garinimo funkciją?
 4. Ar difuzorius turi laikmatį?
 5. Ar yra sumontuotas apšvietimas?
 6. Ar jums tinka difuzoriaus dizainas?

Eteriniai aliejai gali padėti išvalyti, gryninti patalpų orą, saugotis nuo mikrobų. Taip pat padėti atsipalaiduoti po sunkios dienos arba priešingai – susikaupti intensyviai dirbant. Linkime išsirinkti jums tinkamiausią difuzorių, mėgautis kvapais ir išlikti sveikiems peršalimų sezonu!

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.