Kas geriau – valstybinis ar privatus darželis Kaune?

Vaikų ugdymo įstaigos pasirinkimas – labai svarbus sprendimas visai šeimai. Nuo to, kokią ugdymo įstaigą lankys Jūsų vaikas, priklauso jo pasiekimai, požiūris į gyvenimą ir asmenybės formavimasis. Apie tai reikia galvoti nuo pirmųjų dienų ugdymo įstaigoje, tad jau renkantis darželį. Lietuvoje steigiama vis daugiau privačių darželių, kurie siūlo ugdymą. Is daugiau tėvų apsisprendžia vaikus leisti į privačias įstaigas. Tad kuo jos skiriasi ir kuris darželis Kaune yra geresnis?

Kiek kainuoja darželiai?

Vienas svarbiausių kriterijų renkantis darželį, tampa pinigai. Valstybiniai darželiai yra išlaikomi iš valstybės biudžeto, todėl dažniausiai jų paslaugos yra daug pigesnės. Pavyzdžiui, valstybinis darželis Kaune su maitinimu per mėnesį gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kiek daugiau kaip 100 eurų. Tuo tarpu privačiame darželyje už mėnesį gali tekti mokėti ir kelis šimtus euru. Tiesa, Kauno savivaldybėje šeimos gali pasinaudoti suteikiama 100 eurų kompensacija, kuri skiriama kai vaikas lanko privatų darželį.

Koks ugdymas taikomas darželyje?

Visi Lietuvoje veikiantys darželiai vaikams dirba pagal patvirtintas bendrąsias programas ir pagal jas organizuoja vaikų ugdymą. Dažniausia valstybiniuose darželiuose dirba pagal įprastas metodikas. Privačiuose darželiuose vos dažniau taikomos įvairios metodikos ir tematikos. Pavyzdžiui, Lietuvoje veikia Baltų tradicijas taikantis darželis, taip pat lauko darželiai, kurie dirba kitaip ne valstybiniuose darželiuose. Tai puikus pasirinkimas tiems tėveliams, kurie ieško savo vaikui kitokios aplinkos, naujų galimybių pažinti pasaulį.

Taip pat labai dažnai darželiuose sutinkam STEAM metodika, kuri yra plačiai taikoma įvairiose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, Kauno darželyje Rudnosiukas.lt Ši metodika apjungia tiksliuosius ir menų mokslus ir siekia, kad vaikai ugdytųsi kaip savarankiškos asmenybės, gebančios pažinti ir atrasti pasaulį. Todėl įprastai toliuose darželiuose vaikai dalyvauja labai daug įvairių veiklų, atlieka eksperimentus, mokosi vaidinti ir pan. Labai dažnai tokio tipo darželiuose vaikų grupės yra daug mažesnės nei privačiame darželyje. Tai leidžia pedagogams skirti daugiau laiko kiekvienam vaikui.

Kokie pedagogai dirba darželyje?

Jeigu svarstote, ar privatus darželis Kaune yra geriau nei valstybinis, skirkite dėmesio ne tik darželio metodikai, bet ir sužinokite, kokie pedagogai dirba įstaigoje. Privatus darželis savaime nėra geresnis pasirinkimas, o valstybinis nėra būtinai prastesnė ugdymo įstaiga. Labai daug priklauso nuo to, kokie specialistai jame dirba. Jeigu norite geriausios ugdymo savo vaikui, rinkitės įstaigą, kurioje dirba savo sritį išmanantys pedagogai, nuolat keliantys kvalifikaciją, gebantys pritaikyti veikloje naujausius metodus ir randantys motyvacijos skirti dėmesio kiekvienam grupės vaikui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.