Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį pagal jo galią?

Šilumos siurbliai – tai šiuolaikinio namų šildymo etalonas. Jie populiarėja taip greit, kad mažai kam bekyla klausimų dėl jo efektyvumo. Tiesa, reikėtų paminėti, kad šilumos siurbliai yra skirtingų tipų, jie skiriasi galia ir veikimo principu, nuo ko priklauso ir jų efektyvumas.

Jeigu nusprendėte namuose įsirengti šilumos siurblį, visų pirma, turėtumėte nuspręsti, kokio tipo įrenginys jums yra reikalingas. Galite rinktis oras-oras, oras-vanduo arba geoterminį – gruntas-vanduo. Dėl pasirinkimo geriausia būtų kreiptis į šios srities profesionalus, kurie įvertins ir patars, kuris šilumos siurblys jums labiausiai tiktų.

Vėliau, kai jau pasirinkote, kurio tipo šilumos siurblys jums yra reikalingas, būtina tinkamai apskaičiuoti jo galią. Paprastai jie būna 3-34 kW galingumo. Kiekvienu atveju svarbiausi kriterijai yra namo dydis ir šiluminė varža, tiksliam įvertinimui rekomenduojama apskaičiuoti šilumos nuostolius. Paprastai tariant, kuo namo šiluminė varža yra didesnė arba jo klasė aukštesnė, tuo mažesnės galios šilumos siurblys reikalingas.

Be viso to, svarbu įvertinti ir karšto vandens ruošimo ypatumus – kokio dydžio boileris bus reikalingas, kiek namuose bus numatyta karšto vandens taškų. Tuo pačiu neužmiršti ir gyventojų skaičiaus namuose, nes nuo to priklausys vandens suvartojimas, kurį turės sistema užtikrinti ir paruošti.

Vertėtų neužmiršti, kad oras-vanduo šilumos siurblio efektyvumas priklauso nuo oro sąlygų – prie žemos temperatūros jis sumažėja. Todėl reikėtų tai įvertinti ir nesirinkti per mažos galios įrenginio. Tuo tarpu geoterminiai šilumos siurbliai yra vienodai efektyvūs ir žiemą, ir vasarą, nors jų įrengimas yra brangesnis.

Įrenginio galios pasirinkimas taip priklauso nuo gamintojo ir konkretaus įrenginio techninių savybių. Vienais atvejais tam pačiam 80 m2 namui gali pakakti 3-5 kW įrenginio, o kito gamintojo gali būti siūlomas 5-6 kW įrenginys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.