Apsaugos sistemų montavimo etapai: nuo poreikių išsiaiškinimo iki įrengimo

Apsaugos sistemos įrengimas yra labai sudėtingas procesas, apimantis net keletą etapų ir iki įgyvendinimo pareikalaujantis nemažai laiko. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad įrengti apsaugos sistemą – tai pastatyti keletą saugos stebėjimo kamerų, taip iš tiesų nėra.

Tinkamos ir efektyvios saugos sistemos ar jų komplekso įrengimas paprastai apima kelis pagrindinius etapus:

  • objekto patikra ir esamos sistemos (jeigu yra) įvertinimas;
  • kliento poreikių išsiaiškinimas ir esamos sistemos (jeigu yra) trūkumų identifikavimas;
  • sistemos ilgalaikiškumo įvertinimas;
  • komercinio pasiūlymo pagal kliento poreikius ir numatytą biudžetą rengimas;
  • saugos sistemos projektavimas;
  • profesionalus sistemos įrengimas ir konfigūravimas.

Sistemos įrengimo sudėtingumas priklauso nuo objekto dydžio, jo paskirties. Jeigu tai yra kompleksinis keleto sričių apsaugos diegimas, jis paprastai apima kelis etapus. Visų pirma, po sistemos projektavimo yra užsakoma reikalinga įranga ir medžiagos, vyksta objekto paruošimo darbai. Nuo sistemų sudėtingumo priklauso įrengimo terminas, o nesudėtingus procesus nedideliems objektams galima įrengti per vieną kartą.

Kai kuriais atvejais sistema etapais yra diegiama ir pagal kliento pageidavimą, siekiant tilpti į tuo metu numatytą biudžetą. Pavyzdžiui, pradžioje įrengiant apsaugos signalizacijos sistemą, vėliau – lauko vaizdo stebėjimo sistemą ir pan. Kad sistemos diegimas vyktų sklandžiai, geriausia visa tai iškart numatyti projekte.

Tiesa, ties saugos sistemos įrengimu darbas dar nesibaigia. Nepaisant to, kad užtikrinama apsauga kiekvieną kartą suveikus sistemai, vykdoma nuolatinė arba periodinė apsaugos sistemų priežiūra, patikra bei techninis aptarnavimas. Taip pat, reaguojant į pokyčius objekte ir atsiradusius naujus poreikius, sistema nuolat papildoma bei atnaujinama.

Labai svarbu pabrėžti, kad sumontavus apsaugos sistemą, jai taikomas garantinis aptarnavimas, kurio metu atliekama sausos sistemų priežiūra ir remontas. Pasibaigus garantiniam laikotarpiui gali būti vykdoma ir pogarantinė sistemos priežiūra pagal atskirą susitarimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.