Viskas, ką turite žinoti apie šiuolaikinius miegamojo žibintus

Miegamojo erdvė yra viena iš universaliausių, kurioje mes ne tik miegame, bet ir atrandame dienos poilsį – čia mes dažnai skaitome, užsiimame širdžiai malonia veikla. Miegamojo kambarys, kaip ir kiti gyvenamieji kambariai, yra unikali erdvė, o apšvietimas jame turi tenkinti individualius poreikius.

Kaip ir kituose kambariuose, miegamajame specialistai taip pat rekomenduoja apšvietimą sluoksniuoti. Kas tai yra? Apšvietimo sluoksniavimas reiškia kelių skirtingų tipų ir intensyvumo apšvietimo įrengimą vienoje erdvėje. Iš esmės apšvietimą sudaro keli skirtingi tipai – tai bendras (išsklaidyta šviesa), tikslinis, netiesioginis, akcentinis ir dekoratyvinis. Bendrasis apšvietimas paprastai taikomas visuose kambariuose be išimties. O kitų tipų taikymas priklauso nuo patalpos paskirties ir individualių gyventojų poreikių.

Atsižvelgiant į tai, kad miegamasis kambarys yra labiau asmeninė erdvė, jame be bendro apšvietimo, dažniausiai įrengiamas tikslinis bei dekoratyvinis apšvietimas. Kiekvienas iš jų turi savo paskirtį ir atlieka tam tikrą funkciją.

Bendrasis apšvietimas, kitaip dar vadinamas išsklaidyta šviesa, šviesos srautą paskirsto gana tolygiai, paprastai tai kambario centre kabinamas šviestuvas. Šiam apšvietimui rekomenduojami naudoti tolygiai šviesą patalpoje išsklaidantys žibintai bei sietynai.

Tikslinis apšvietimas dar kitaip specialistų tarpe vadinama tiesiogine šviesa. Toks apšvietimas miegamajame yra tiesiog būtinas, kadangi jis šviesos srautą nukreipia tiesiogiai į tam tikrą vietą. Tai gali būti jūsų skaitoma knyga ar darbo stalas, jeigu toks kambaryje yra. Šviestuvas turėtų būti gana ryškus, gali būti pasitelkiami sieniniai ar staliniai šviestuvai priderinti prie bendro apšvietimo šviestuvo bei interjero.

Tuo tarpu dekoratyvusis apšvietimas neturi būti ryškus, jis sukuria jaukumą, tobulai tinka jeigu ilsitės, užsiimate joga, klausotės muzikos ar medituojate. Dažniausiai įrengiamas LED apšvietimas lubose, naudojamas tuomet, kai veiklai nereikalinga intensyvi šviesa.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.