Patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti dujinį katilą

Ilgą laiką, iki šių dienų, vieni populiariausių ir itin pamėgti gyventojų tiek nuosavuose namuose, tiek naujos statybos daugiabučiuose išlieka dujiniai katilai https://www.katilai.lt/dujiniai-katilai-2. Išties tai labai patogus ir priežiūros nereikalaujantis šildymo būdas, kuriam nereikalinga didelė katilinė bei nereikia sukti galvos dėl kuro atsargų sandėliavimo.

Nors dujiniai katilai ir nereikalauja nuolatinės ar kasdienės priežiūros, jo nereikia kūrenti, kaip kietojo kuro katilo, tačiau visiškai užmiršti nereikėtų. Dujinių katilų specialistai primygtinai rekomenduoja atlikti kasmetinę profilaktinę jų priežiūrą, jeigu tai reikalinga, pasirūpinti pagrindiniais komponentų pakeitimais.

Profilaktinę priežiūrą rekomenduojama patikėti šios srities specialistams, tačiau nusimanantys panašioje įrangoje priežiūrą galėtų atlikti ir patys. Tiesa, labai svarbu išmanyti ir tiksliai žinoti, ką darote,  kitu atveju pasekmės gali būti ne visai malonios ir finansiškai skaudžios.

Taigi, svarbu rečiausiai kaip kartą per metus patikrinti pagrindinius dujinio katilo komponentus:

  1. Šilumokaitį. Ant jo kaupiasi įvairios apnašos, kurias būtina pašalinti dar iki šildymo sezono. Kitaip šilumokaitis gali nustoti veikti pačiu netinkamiausiu metu – žiemą, kai yra šildymo sezonas.
  2. Degiklius. Tai yra uždegimo įtaisai, kurie įsijungia kiekvieno starto metu, katilui įsijungus. Taigi šie degikliai šildymo sezonu veikia gana intensyviai, todėl juos būtina prižiūrėti, kad nebūtų išdegę.
  3. Dujų kamerą. Paprastai šis komponentas užsineša apnašomis ir suodžių nuosėdomis, kurios gali sutrikdyti viso įrenginio darbą.

Be to, katilo priežiūra įtakoja taip pat ir šildymo sistemos efektyvumą. Kuo katilas yra tvarkingesnis, tuo efektyviau jis veikia ir yra mažesnės šildymo sąnaudos. Kita vertus, profilaktinė priežiūra ar smulkūs komponentų pakeitimai kainuoja žymiai pigiau nei rimtesni gedimai ar viso katilo pakeitimas. Todėl vengti profilaktinės dujinio katilo apžiūros yra tiesiog beprasmiška.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.