Kaip išsirinkti tarp daugybės skirtingų kiemo vartų?

Jeigu namų interjerui, vidaus durims skiriame didesnį dėmesį estetikai, tai eksterjerui, kiemo vartams – funkcionalumui, na ir šiek tiek dėmesio estetikai. Bent jau ne tiek daug ir ji užima ne pačią svarbiausią vietą.

Kiemo vartų įvairovė ir jų pasirinkimo gausa iš pirmo žvilgsnio gali iš vėžių išmušti daugelį. Tiesa, dažniausiai tai trumpalaikis dalykas, kadangi ėmus domėtis daugiau, paaiškėja, kad konkrečiu atveju pasirinkimų nelieka tiek jau daug. Tai reiškia, kad ne visais atvejais yra galimybė rinktis iš visų galimų variantų, kalbant apie kiemo vartų tipus. Juos trumpai ir apžvelkime.

Kiemo vartai gali būti atveriami, nustumiami, labai išskirtiniais atvejais – pakeliami. Galima rinktis mechaniniu būdu (rankomis) valdomus arba automatinius vartus. Pastarieji yra vieni populiariausių ir šiandien jau mažai kas renkasi vartus atidarinėti išlipant iš automobilio. Bent jau ne nuosavų namų kiemuose.

Taigi, kokius vartus rinktis savo kiemui, reikėtų spręsti atsižvelgiant į įvažiavimo į kiemą padėtį, sklypo išplanavimą ir dydį. Kai kuriais atvejais gali būti net keli pasirinkimo variantai, o kitais – vos vienas, o dar blogiau – būtina ieškoti neeilinių vartų montavimo sprendimų.

Vieni iš populiariausių šiuo metu – tai stumdomi kiemo vartai, tačiau šiems vartams reikia pakankamai vietos, kur jie galėtų nuvažiuoti. Priklausomai nuo vartų padėties ir ploto, tokia galimybė yra ne visada. Tačiau galima įvertinti, ar nėra galimybės juos įrengti sklypo išorėje, jeigu to negalima padaryti viduje.

Kitas variantas – atveriami kiemo vartai, kurie tarsi tinka bet kada, tačiau taip iš tiesų nėra. Būtina įvertinti, ar jie netrukdys atidarant į kiemo vidų – ar bus pakankamai vietos automobiliui.  Čia svarbus ne tik patekimas į kiemą, bet ir galimybė uždaryti vartus, kai viduje yra automobilis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.