Renkamės būstą: seni ar nauji butai Vilniuje?

Vilniuje kiekvienais metais pasirašoma daugybė būsto pirkimo ir pardavimo sutarčių. Į sostinę gyventi kasmet atsikrausto naujakurių, tad NT rinka čia labai aktyvi. Labai populiarus sprendimas, ieškant būsto Vilniuje – buto pirkimas. Tačiau dažniausiai reikia apsispręsti, kokį variantą rinktis: seni ar nauji butai Vilniuje? Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savo privalumų ir trūkumų.

Džiugina kaina

Žinoma, jog svarbiausias kriterijus, dėl kurio gyventojai renkasi pirkti senos statybos butus daugiabučiuose yra geras kainos pasiūlymas. Jeigu palygintumėte tokios pačios kvadratūros butus sename ir naujame name toje pačioje vietoje, pamatytumėte, jog kaina gali skirti netgi keliais kartais. Todėl dalis žmonių, norinčių įsigyti butą, visgi pasirenka senos statybos buto variantą. Tai yra svarbiausias šių būtų privalumas.

Su kaina susiję ir tai, kad senos statybos butą galima įsigyti geresnėje vietoje ir jis nekainuos taip brangiai kaip tokioje vietoje parduodami nauji butai Vilniuje. Tačiau labai svarbu įvertinti riziką perkant butą senos statybos name. Daugelis jų Lietuvoje dar mena sovietinius laikus, todėl jų būklę ne visuomet yra gera. Perkant senos statybos butą reikia labai gerai pasidomėti namo istorija, anksčiau padarytais remontais, taip pat šildymo sistema. Pigus būdas ateityje gali pasirodyti brangus pasirinkimas, jeigu teks daryti kapitalinius remontus.

Stebina šiuolaikiškumu

Tuo tarpu nauji butai Vilniuje yra vertinami dėl savo išskirtinės kokybės, modernių sprendimų ir patogaus išplanavimo. Šiandien NT vystytojai jau siūlo įsigyti butus specialiai kuriamuose naujuose kvartaluose, kurie įrengti pagal šiuolaikinius standartus. Pavyzdžiui, į teritoriją ir laiptinę patenkama tik su magnetine kortele, teritorijoje įrengtos stebėjimo kameros. O ir dėl vietos automobiliui niekuomet nereikia jaudintis.

Naujuose butuose dažniausiai įrengtas autonominis šildymas, todėl labai sumažėja šildymo kaštai. Taip pat juose gali būti ir kitokių šiuolaikinių sprendimų. Pavyzdžiui, elektros taupantys įrenginiai. O svarbiausia, kad naujos statybos butas gali būti įrengtas pagal Jūsų pageidavimus. Galite įsigyti butą ir patys suprojektuoti jo sienas, užsakyti Jums patinkančią apdailą. Deja, perkant butą senos statybos name tenka rinktis tokį įrengimą, koks jau yra padarytas bute.

Tad vienintelis trūkumas, kurį galima priskirti naujos statybos butams yra jų aukštesnė kaina. Tačiau kartu su kaina gaunate naujos kartos kokybę. Be to, įsigyti naują butą su būsto paskola yra daug paprasčiau nei skolintis senos statybos buto pirkimui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.