Kokybiškas ir profesionalus paviršių nikeliavimas

Paviršių padengimas nikeliu – vienas iš veiksmingų būdų, norint užkirsti kelią sparčiam medžiagos dilimui, dar žinomam kaip korozija. Mūsų įmonė atlieka profesionalias paviršių nikeliavimo paslaugas Lietuvoje. 

Kaip atliekamas paviršių nikeliavimas?

Nikeliavimo procesas yra atliekamas nikelio lydinį uždedant ant norimų paviršių. Šiam procesui yra pasitelkiamas elektrocheminis būdas: elektrolizuojami nikelio druskų tirpalai. Šį būdą pasitelkiama, kai norima padengti varinius, geležinius, aliuminius, plieninius ir jų lydinių paviršius. Taip pat šis būdas taikomas norint metalizuoti plastikinius, stiklinius, keramikinius gaminius. Nikeliuotos dangos pasižymi fiziocheminėmis savybėmis, kurios priklauso nuo lydinyje esančio fosforo kiekio, o jis svyruoja nuo 1 iki 14%. 

Nikeliuotų paviršių savybės

Viena iš pagrindinių savybių, kuriomis pasižymi nikeliuoti gaminiai, yra atsparumas aplinkos poveikiui: trinčiai ir korozijai. Nikeliu padengti paviršiai taip pat pasižymi kietumu, geru elektros laidumu ir magnetinėmis charakteristikomis. Atliekant nikeliavimą elektrocheminiu būdu, paviršius tampa atsparus ir cheminių medžiagų poveikiui: šarmų, druskų tirpalų, kai kurių rūgščių sieros. Nikeliavimo metu yra sukuriamas tolygus dangos sluoksnis. Šis apsauginis nikelio dangos storis būna 1–50 μm storio. Vienas iš nikeliavimo savybių yra estetika. Nikeliu padengti paviršiai yra blizgūs arba matiniai, nerūdijančio plieno tipo šilto atspalvio. 

Nikeliavimo rūšys

Nikeliavimo rūšis priklauso nuo suformuotos dangos sluoksnio, elektrolizės režimo ir elektrolito sudėties. Mes savo klientais siūlome tris nikeliavimo rūšis: blizgų, pusiau blizgų ir matinį. Nikelio dangos pagal sluoksnių skaičių dar yra skirstomos ir į vienasluoksnes, dvisluoksnes ir trisluoksnes. Dviejų sluoksnių matinė danga yra atsparesnė aplinkos poveikiui (korozijai) nei tokio pačio storio vienasluoksnė blizgančio nikelio danga. Tai įrodo, kad nikeliavimo rūšies pasirinkimas priklauso nuo to, kokio rezultato tikimasi. Mes visada pasiruošę pakonsultuoti ir padėti apsispręsti, kokio tipo nikeliavimą pasirinkti.

Nikeliavimo pritaikymas

Nikeliavimas yra pritaikomas gana plačiai: tiek norint pagerinti gaminių būklę, tarnavimo ilgį, tiek norint sukurti estetišką gaminių išvaizdą. Pavyzdžiui, nikelis yra dengiamas ant monetų ar ant automobilių detalių. Taip gaminiai tampa atsparūs korozijai, todėl tarnauja ilgiau. Nikeliu dengiamos ne tik metalinės automobilių dalys, bet ir plastikinės ar aliuminės. Taip ne tik jos yra apsaugomos nuo aplinkos poveikio, bet ir sukuriamas estetiškas automobilių vaizdas. Nikeliavimas taip pat pritaikomas ir elektronikos srityje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.