Nutolusios saulės elektrinės – patikima investicija

Photo by Jonas Ferlin on Pexels.com

Nutolusios saulės elektrinės – tai puiki galimybė butų, kotedžų gyventojams gaminti pigesnę ir švarią elektrą. Tokias elektrines patogiausia įsigyti saulės parkuose, taip pat nutolusiomis jėgainėmis vadinamos ir tos, kurios statomos ant nuosavo žemės sklypo, o jų gaminama elektra naudojama kitoje vietovėje.

Tik prieš kelis metus gyventojams atsirado galimybė gauti paramą už nutolusias saulės elektrines, iki to laiko kompensacija buvo suteikiama tik už jėgaines ant nuosavų namų ar žemės sklypų.

Šiais metais, balandžio mėnesį jau pasibaigė vienas terminas teikti paraiškas saulės elektrinėms kompensuoti, buvo pateikta 5100 prašymų. Tačiau Energetikos ministerija planuoja skelbti dar vieną kvietimą nuo liepos mėnesio, kuriuo gyventojai bus kviečiami teikti prašymus kompensacijoms elektrinėms įsigyti saulės parkuose. Už 1 kW galios nutolusios saulės elektrinės teikiama 323 euro parama.

Įprastai 1 kW galios jėgainė per metus pagamina 1000 kWh elektros. Vis tik, šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti dar geresnių rezultatų. Įmonė „Saulės grąža“ savo Kuršėnų saulės parke montuoja pažangiausiu saulės modelius, kurie generuoja daugiau nei įprasta energijos.

Nutolusios saulės elektrinės Kuršėnų parke generuoja dar daugiau elektros

Kuršėnų parke montuojami naujausios kartos „Ja Solar Deep Blue 3.0535W“ saulės moduliai, turintys dvipusio veikimo sistemą. Neseniai rinkoje pasirodę moduliai, pagaminti pagal stiklas-stiklas technologiją, sugeria saulės energiją iš abiejų pusių – įprastai ir atspindžius nuo žemės. Nutolusios saulės elektrinės su šiais moduliais per metus pagamins 1077 kWh elektros, be to, jų garantinis laikas taip pat ilgesnis – net 30 metų.

Kuršėnų parke pritaikyti ilgaamžiai, didžiausiuose pasaulio saulės parkuose išbandyti technologiniai sprendimai, užtikrinantys ilgaamžį ir sėkmingą elektrinių veikimą.

Gyventojai, kurie įsigyja nutolusias saulės elektrines patiria didesnę naudą nes:

  1. nereikia rūpintis jėgainės projektavimu, įrengimu;
  2. nereikia rūpintis gedimų pašalinimu;
  3. visa priežiūra atitenka saulės parko vystytojui už nedidelį metinį mokestį;
  4. pasibaigus garantiniam laikotarpiui nereikės patiems išmontuoti nutolusios elektrinės;
  5. jeigu parkas nesugeneruos nustatyto kiekio energijos, ji bus kompensuojama.

Įprastos ir nutolusios saulės elektrinės sumažina elektros kaštus apie 3 kartus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.